Austria strzela gola Polsce. Defensywa kompletnie zaskoczona

Reprezentacja Austrii już w 10. minucie wyszła na prowadzenie w meczu z Polską. Gola na 1:0 zdobył Gernot Trauner.

Piotr Zieliński
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Trauner otworzył wynik w meczu Polska – Austria

Pierwsze chwile meczu PolskaAustria przebiegały zdecydowanie pod dyktando rywali Biało-czerwonych. Drużyna Ralfa Rangnicka podeszła wysokim pressingiem, który skutecznie utrudniał rozgrywanie piłki Polakom. Efektem ofensywnego nastawienia Austriaków był szybko strzelony gol.

W 10. minucie polska defensywa nie dała rady upilnować napastnika Austrii. Akcję z lewej strony boiska rozpoczął Phillipp Mwene, który dośrodkował w pole karne. Tam 32-letni Gernot Trauner kapitalnie urwał się obrońcom i skierował piłkę do siatki, zaskakując Wojciecha Szczęsnego strzałem przy krótkim słupku.

W 30. minucie odpowiedział Krzysztof Piątek, który przechwycił piłkę w polu karnym Austriaków po zablokowanym uderzeniu Jana Bednarka.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2024 reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Holandią, natomiast Austriacy musieli uznać wyższość Francuzów, ulegając 0:1. To sprawiło, że spotkanie bezpośrednie stało się kluczowe w kontekście awansu do 1/8 finału mistrzostw Europy.