Puszcza wciąż bez przełamania. Pełna pula zostaje w Lubinie [WIDEO]

Zagłębie Lubin na inaugurację 3. kolejki PKO Ekstraklasy podejmowało Puszczę Niepołomice. Mecz finalnie poszedł po myśli "Miedziowych", którzy odnieśli skromne zwycięstwo 1:0.

Piłkarze Zagłębia Lubin
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin pokonuje Puszczę Niepołomice

Zmagania w 3. kolejce rozgrywek PKO Ekstraklasy rozpoczęliśmy od wizyty w województwie dolnośląskim. To właśnie tam doszło do spotkania Zagłębia Lubin z Puszczą Niepołomice. Oba zespoły przed meczem jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa, zatem rywalizacja na stadionie miejskim w Lubinie zapowiadała się na niezwykle zaciętą.

Pierwsza odsłona rywalizacji nie przyniosła emocji. Więcej okazji strzeleckich mieli zawodnicy Zagłębia Lubin, ale tego dnia skuteczność i dokładność nie była po stronie rywalizujących drużyn. Zespoły zatem schodziły na przerwę z bezbramkowym rezultatem, a kibice zgromadzeni na trybunach i przed ekranami telewizora liczyli na poprawę.

W drugiej połowie Zagłębie Lubin jeszcze lepiej sobie radził. I przerodziło się to na trafienie. W 53. minucie podanie Damiana Dąbrowskiego zamienił na gola Igor Orlikowski. Utalentowany defensor precyzyjnym uderzeniem głową pokonał golkipera Puszczy Niepołomice.

W dalszej części meczu do głosu w dalszym ciągu dochodzili “Miedziowi”, ale ostatecznie nie udało im się podwyższyć rezultatu. Nie udało się strzelić gola Puszczy Niepołomice, zatem rywalizacja w Lubinie padła łupem Zagłębia, a bohaterem został jego wychowanek.

Zagłębie Lubin w kolejny meczu zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Puszcza Niepołomice natomiast zagra przed własną publicznością z Legią Warszawa.

Zagłębie Lubin – Puszcza Niepołomice 1:0

Orlikowski (53′)

Sprawdź także: Superkomputer wytypował mistrza Polski i spadkowiczów. Wielki faworyt