Hubert Adamczyk z wymarzonym debiutem w Zagłębiu Lubin, porażka GKS-u [WIDEO]

Bramka Huberta Adamczyka zapewniła zwycięstwo Zagłębia Lubin z GKS-em Katowice (1:0) w 7. kolejce PKO Ekstraklasy. Pomocnik, który przybył z Araki Gdynia, potrzebował zaledwie czterech minut, by strzelić gola.

Adrian Błąd i Tomasz Pieńko
PressFocus Na zdjęciu: Adrian Błąd i Tomasz Pieńko

Zagłębie Lubin z przełamaniem

Przed tygodniem GKS Katowice sprawił niespodziankę, pokonując Jagiellonię Białystok (3:1). Dzisiaj oczy wielu kibiców z pewnością były skierowane na Mateusza Kowalczyka, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na wrześniowe zgrupowanie przed meczami w Lidze Narodów. Z kolei Zagłębie Lubin podchodziło do starcia po dwóch porażkach – z Lechem Poznań (0:1) i Piastem Gliwice (0:1). Miedziowi w bieżącym sezonie wygrali tylko raz.

Już w czwartej minucie meczu piłkarze Waldemara Fornalika stworzyli pierwszą bramkową okazję, kiedy Adrian Błąd oddał strzał, który jednak został skutecznie zablokowany. W kolejnych minutach pierwszej połowy goście mieli kilka szans na otwarcie wyniku, ale Dominik Hładun bronił bezbłędnie.

Druga połowa dzisiejszego spotkania również długo nie przyniosła zbyt wielu emocji. Mimo kilku prób i ofensywnych wysiłków obu zespołów, nikt nie potrafił przechytrzyć rywala. W końcu bramka padła w 87. minucie po tym, jak Hubert Adamczyk przymierzył z granicy pola karnego. Pomocnik pojawił się na boisku w 83. minucie. Wystarczyły cztery minuty, żeby nowy nabytek klubu wpisał się na listę strzelców. Potem Vaclav Sejk mógł podwyższyć wynik w Lubinie, lecz piłkę z bramki wybił Marcin Wasielewski. Ostatecznie to lubinianie dowieźli trzy punkty.

Podopieczni Fornalika dzięki zwycięstwu awansowali na 11. lokatę. Za dwa tygodnie zmierzą się z Koroną Kielce. Natomiast beniaminek po przełknięciu goryczy porażki po przerwie na kadrę podejmą Widzew Łódź.

Zagłębie Lubin – GKS Katowice 1:0 (0:0)