Widzew wraca na zwycięską ścieżkę. Skromna wygrana nad Piastem [WIDEO]

Widzew Łódź w sobotnim meczu PKO Ekstraklasy podejmował Piast Gliwice. Mecz zakończył się wygraną drużyny Daniela Myśliwca (1:0). Zwycięskim trafieniem popisał Imad Rondić.

Imad Rondić
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Imad Rondić

Widzew Łódź pokonuje Piast Gliwice

W jednym z sobotnich meczów 9. kolejki PKO Ekstraklasy zobaczyliśmy starcie na szczycie, w którym Widzew Łódź przed własną publicznością podejmował Piast Gliwice. Zarówno jedni jak i drudzy tym spotkaniem chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Daniela Myśliwca bowiem w ostatnim swoim starciu zremisowali z GKS-em Katowice (2:2), natomiast Piast Gliwice również stracił punkty, ale w rywalizacji z Puszczą Niepołomice (1:1).

Rywalizacja w sercu Łodzi wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Widzew już w 12. minucie objął prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Imad Rondić, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki chronionej przez Frantiska Placha.

Trafienie Bośniaka było jedynym pozytywnym akcentem w pierwszej połowie. Więcej trafień nie obejrzeliśmy. Zatem to piłkarze Daniela Myśliwca schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą.

W drugiej odsłonie gra była również równana. Piast Gliwice częściej operował piłką, ale to Widzew miał więcej sytuacji strzeleckich. Finalnie jednak nie przerodziły się one w gole. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się triumfem łodzian po golu strzelonym przez Imada Rondicia.

Widzew Łódź w kolejnym swoim meczu zmierzy się z Elaną Toruń w Pucharze Polski. Piast Gliwice natomiast podejmie Hutnik Kraków.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:0

Rondic (12′)

Sprawdź także: Trenerzy po meczu GKS – Widzew. “Piłkarze mogą zamienić się w bandytów”