Jędrych bohaterem GKS-u Katowice. Tylko jeden gol w upalnym Mielcu [WIDEO]

W Mielcu podczas piekielnego upału Stal Mielec przegrała 0:1 z GKS-em Katowice. Pojedynek rozpoczął nam sobotnie zmagania w PKO BP Ekstraklasie.

Piłkarze GKS-u po strzelonej bramce
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u po strzelonej bramce

GKS-u Katowice wygrywa pierwszy mecz w Ekstraklasie po 19 latach

W 31. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Krystian Getinger. Sędzia po analizie VAR odgwizdał jedenastkę dla gości. Rzut karny na gola zamienił Arkadiusz Jędrych, a GieKSa objęła prowadzenie w tym pojedynku. W pierwszej połowie więcej goli nie zobaczyliśmy. Jak do tej pory mecz nie był “dreszczowcem emocji”, a nawet odwrotnie. Mało strzałów na bramkę, dużo niedokładnych podań. Częściej przy piłce była drużyna gospodarzy, lecz nic z tego podopieczni Kamila Kieresia nie mieli. Przyjezdni też nie zachwycali, lecz mieli jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Od początku drugiej części starcia Stal Mielec napierała na rywali. Gospodarze chcieli jak najszybciej odwrócić losy meczu, lecz przyjezdni w defensywie radzili sobie z łatwością. Obserwowaliśmy dużo wrzutek w pole karne przeciwnika ze strony mielczan, lecz za każdym razem defensorzy gości wybijali piłkę głową. GieKSa była zepchnięta do obrony pod własną bramką, ale Stal Mielec oddawała bardzo mało strzałów.

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej. Gospodarze dominowali, próbowali wyrównać, natomiast zespół z Katowic skupiał się na obronie i wyprowadzaniu kontrataków. Drużyna Kamila Kieresia nie zdążyła strzelić gola wyrównującego, tym samym GKS Katowice wygrał dziś w Mielcu. Stal za tydzień zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, natomiast GieKSa zagra u siebie z Rakowem Częstochowa.

PGE FKS Stal Mielec – GKS Katowice 0:1 (0:1)

0:1 Arkadiusz Jędrych (31′)

Składy:

PGE FKS Stal Mielec: Kochalski, Getinger (58′ Wołkowicz), Matras, Senger, Jaunzems (58′ Wolsztyński), Wlazło (70′ Guillaumier), Hinokio (75′ Assayag), Domański, Gerbowski (75′ Stępień), Szkurin

GKS Katowice: Kudła, Wasielewski (72′ Czerwiński), Klemenz, Jędrych, Komor (67′ Kuusk), Rogala, Milewski (72′ Kowalczyk), Repka, Błąd (62′ Galan), Nowak (62′ Marzec), Zrelak

Sędzia: Łukasz Kuźma