Śląsk wywozi z Lubina 3 punkty. Lider zostaje we Wrocławiu [WIDEO]

Śląsk Wrocław kontynuuję serię meczów bez porażki. Na zakończenie rundy jesiennej pokonali 2-1 Zagłębie Lubin. Drużyna Jacka Magiery spędzi zimę na fotelu lidera Ekstraklasy.

Piłkarze Śląska Wrocław
Imago / P.Dziurman / Newspix Na zdjęciu: Piłkarze Śląska Wrocław
  • Śląsk Wrocław wygrał 2-1 z Zagłębiem Lubin
  • Podopieczni Jacka Magiery zakończyli pierwszą część sezonu na 1. miejscu
  • Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Juan Munoz

Śląsk Wrocław wygrał rundę jesienną Ekstraklasy

Podopieczni Waldemara Fornalika już w pierwszych minutach gry mogli objąć prowadzenie. Po akcji na lewym skrzydle Wdowiak dograł piłkę w okolice jedenastego metra, a Marko Poletanović zdecydował się na strzał. Udaną interwencję zaliczył bramkarz Śląska, który mimo rykoszetu wyłapał futbolówkę. Zagłębie przestawało atakować, lecz w 28 minucie nadziali się na groźną kontrę w wykonaniu podopiecznych trenera Jacka Magiery. Samotny rajd prawą flanką przeprowadził Żukowski, lecz jego strzał wybronił Burić.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy to zdecydowana inicjatywa gospodarzy. Najpierw w 32 minucie tuż obok słupka strzelał Poletanović. Następnie pięć minut przed końcem pierwszej części Zagłębie miało kolejne groźne sytuacje. Strzał Damiana Dąbrowskiego z 30 metrów minął prawy słupek i kilka centymetrów, a po dwóch minutach Kurminowski oddał fantastyczny strzał z przewrotki, lecz Rafał Leszczyński był na posterunku. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, aczkolwiek ze wskazaniem na Zagłębie Lubin, które dominowało lidera Ekstraklasy.

Po przerwie Jacek Magiera zdecydował się na zmiany. Boisko w 46 minucie meczu opuścił Żukowski, a jego miejsce zajął Michał Rzuchowski. Pomocnik Śląska zaliczył wejście smoka, bo przy pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę. 29-latek świetnie odnalazł się w polu karnym i strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali.

Śląsk podwyższył wynik meczu na 2-0 w 75 minucie spotkania. Martin Konczkowski dośrodkował z prawej strony boiska tuż przed bramkę Zagłębia. Strzał oddał Samiec-Talar, ale czujny na linii był Jasmin Burić. Do odbitej przez golkipera piłki dopadł jako pierwszy rewelacyjny w tym sezonie Erik Exposito. Hiszpan mocno uderzył z lewej nogi, nie dając Bośniakowi szans na obronę strzału.

Zagłębie ruszyło do odrabiania strat w końcówce meczu. W 85 minucie spotkania bramkę dla “Miedziowych” zdobył ich napastnik – Juan Munoz. Hiszpan otrzymał podanie od Buletsy i mocnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Leszczyńskiego. Po odrobieniu części strat piłkarze z Lubina ruszyli po następną bramkę, ale nie starczyło im już czasu. Wynik meczu się nie zmienił, a Śląsk wygrał 2-1, dzięki czemu zimę spędzi na 1. miejscu w Ekstraklasie.

Zagłębie Lubin 1-2 Śląsk Wrocław

( Rzuchowski 46′ , Exposito 75′ , Munoz 84′ )