Śląsk Wrocław nie planuje zwolnienia Jacka Magiery z funkcji trenera pierwszego zespołu. Takie informacje przekazał serwis slasknet.com na portalu "X".

Jacek Magiera
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jacek Magiera

Magiera nie zostanie zwolniony ze Śląska

Śląsk Wrocław fatalnie spisuje się w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. Choć początkowe słabsze wyniki można było tłumaczyć udziałem w eliminacjach do europejskich pucharów, teraz drużyna Jacka Magiery nie ma już żadnych usprawiedliwień. Niestety, poprawa gry wciąż nie jest widoczna. Oczywiście, przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Warto też wspomnieć o odejściach kluczowych zawodników, które miały swoje konsekwencje.

Kibice Śląska Wrocław mogli liczyć na przełamanie w niedzielnym meczu z Cracovią. Zespół Magiery po ośmiu minutach rywalizacji prowadził już 2:0, ale ostatecznie przegrał aż 2:4. Wrocławianie tym samym w dziewięciu kolejkach zgromadzili jedynie cztery punkty, wszystkie dzięki remisom i są jeszcze bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Zasłużenie plasują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie narastają spekulacje związane ze zwolnieniem Jacka Magiery. Temat jest szeroko komentowany zarówno przez ekspertów, jak i kibiców. Wygląda jednak na to, że, że szkoleniowiec nadal cieszy się zaufaniem klubowych władz. Jak przekazał serwis slasknet.com, Jacek Magiera pozostanie na stanowisku trenera obecnych wicemistrzów Polski

Tuż po przerwie reprezentacyjnej Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice, który niedawno rozgromił Puszczę Niepołomice aż 6:0.