Leonardo Rocha był bohaterem pierwszego piątkowego spotkania 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Po hat-tricku Portugalczyka i trafieniu Peglowa Radomiak rozbił Koronę.

Radomiak Radom - Korona Kielce
Łukasz Laskowski / PressFocus Na zdjęciu: Radomiak Radom - Korona Kielce

Radomiak rozbija Koronę, Leonardo Rocha bohaterem

Dramat Korony rozpoczął się z 7. minucie. Jednak przez chwilę wydawało się, że poszkodowanych będzie dwóch – ekipa z Kielc i Leonardo Rocha. Na szczęście Portugalczyk – znokautowany przez Xaviera Dziekońskiego – dosyć szybko podniósł się z murawy i postanowił, że piątkowy wieczór w Radomiu będzie należał do niego. Radomiak błyskawicznie objął prowadzenie.

Zaledwie pięć minut po golu 27-latka Dziekoński znowu sięgał do siatki. Tym razem po trafieniu Peglowa, który popisał się niezwykle efektowną podcinką nad golkiperem gości. Radomiak utrzymał prowadzenie 2:0 do końca pierwszej połowy, ale tuż po zmianie stron… zdołał je podwyższyć. Grzesik dograł z prawej flanki, a Rocha po raz drugi zdobył bramkę głową.

W 80 minucie portugalski snajper otrzymał podanie od Guilherme Zimovskiego i skompletował hat-tricka. Bierna postawa Pau Resty tylko ułatwiła mu zadanie.

Radomiak Radom wygrał 4:0 z Koroną Kielce i po ośmiu meczach ma na koncie dziewięć punktów. Korona dysponuje takim samym dorobkiem, jednak wywalczonym w dziewięciu spotkaniach. Ekipa Bruno Baltazara awansowała na 10. lokatę w ligowej tabeli, natomiast kielczanie zajmują 12. miejsce.

Radomiak Radom – Korona Kielce 4:0 (2:0)