Górnik Zabrze odwrócił losy spotkania w Radomiu [WIDEO]

Radomiak Radom przegrał z Górnikiem Zabrze (1:2) na otwarcie 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Leonardo,. Po kwadransie wyrównał Luka Zahović, a gola na wagę trzech punktów strzelił Norbert Wojtuszek.

Aleksander Buksa i Raphael Rossi
PressFocus Na zdjęciu: Aleksander Buksa i Raphael Rossi

Górnik Zabrze odnosi zwycięstwo w Radomiu

Pierwszy mecz czwartej kolejki PKO Ekstraklasy miał miejsce w Radomiu. Miejscowy Radomiak podejmował Górnika Zabrze. Podopieczni Bruno Baltazara podchodził do piątkowego meczu po dwutygodniowej przerwie, ponieważ ich spotkanie ze Śląskiem Wrocław zostało przełożone. Dodatkowo Jan Grzesik wypadł z gry z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Górnicy zaś przed tygodniem ograli na własnym boisku Pogoń Szczecin (1:0), a autorem kluczowego gola był Luka Zahović

Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla gospodarzy. Szkoleniowiec już w siódmej minucie musiał dokonać zmiany. W miejsce kontuzjowanego Vagnera, na lewą stronę boiska wpuszczony został Capita, który tym samym zanotował debiut w Radomiaku. Mimo intensywnej walki na boisku, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki przed przerwą.

Po zmianie stron obraz gry długo nie zmieniał oblicza. W końcu w 58. minucie Filipe Nascimento fatalnie zagrał do tyłu, na czym skorzystał Leonardo. Błąd gości kapitalnie wykończył Brazylijczyk, który po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. Do wyrównania doprowadził w 72. minucie Zahović, który znakomicie wykończył dośrodkowanie Erika Janży z lewej flanki.

Górnik poszedł za ciosem. W 81. minucie Norbert Wojtuszek odwrócił losy tego meczu. Pomocnik otrzymał krótkie podanie od Czecha Lukasa Ambrosa i huknął w stronę bramki, a Maciej Kikolski po raz drugi tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki. Pomimo ambitnej postawy Radomiaka, to Górnik cieszył się z pełnej puli punktów po końcowym gwizdku.

Zabrzanie dzięki piątkowemu zwycięstwu w Radomiu awansowali na 4. miejsce i za tydzień podejmą Raków Częstochowa. Tymczasem Radomiak w następnej serii gier ekstraklasy spotka się z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej.

Radomiak Radom – Górnik Zabrze 1:2 (0:0)

1:0 Leandro 58′

1:1 Luka Zahović 73′

1:2 Norbert Wojtuszek 81′