Korona dominowała, Puszcza stawiała opór. Remis w Krakowie

Puszcza Niepołomice zremisowała z Koroną Kielce (0:0) w PKO Ekstraklasie. Dla zespołu Tomasza Tułacza to drugi mecz z rzędu z bezbramkowym podziałem punktów.

Yoav Hofmeister i Jakub Serafin
PressFocus Na zdjęciu: Yoav Hofmeister i Jakub Serafin

Puszcza remisuje z Koroną

W pierwszym sobotnim meczu w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy, Puszcza Niepołomice mierzyła się z Koroną Kielce. Żubry mają nierówną formę w obecnym sezonie, choć w ostatnich trzech meczach zainkasowały pięć punktów. Złocisto-krwiści w zeszły weekend odnieśli pierwsze zwycięstwo ligowe, ogrywając Stal w Mielcu. A trzy punkty dla zespołu Jacka Zielińskiego w doliczonym czasie gry zapewnił Dawid Błanik.

W pierwszej połowie inicjatywę mieli goście, którzy stworzyli pierwszą okazję w 3. minucie, ale Jewgienij Szykawka uderzył niecelnie. Puszcza odpowiedziała chwilę później, kiedy po zamieszaniu w polu karnym Abramowicz oddał groźny strzał. Bramkarz Korony, Xavier Dziekoński popisał się jednak znakomitą interwencją. Do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy, choć to Korona wyraźnie przeważała.

W 63. minucie Szykawka miał znakomitą okazję, aby otworzyć wynik spotkania. Napastnik Korony znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Puszczy, Kewinem Komarem, ale nie zdołał go pokonać. Kolejną szansę gości w 78. minucie Adrian Dalmau, który uderzył prosto w ręce bramkarza niepołomiczan. W końcówce spotkania ponownie Dziekoński dwukrotnie uratował swoich kolegów przed utratą bramki.

Pomimo przewagi i kilku dogodnych okazji, Korona nie zdołała przełamać defensywy Puszczy, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kielczanie po przerwie reprezentacyjnej zmierzy się z Zagłębiem Lubin, zaś ekipa Tomasza Tułacza poszuka punktów w starciu z Piastem w Gliwicach.

Puszcza Niepołomice – Korona Kielce 0:0 (0:0)