Popis Jesusa Imaza. Dwie bramki w Białymstoku [WIDEO]

Jagiellonia Białystok po trzech kolejkach z kompletem punktów na koncie. W sobotę mistrzowie Polski pokonali Stal Mielec.

Jesus Imaz
SOPA Images Limited/Alamy Na zdjęciu: Jesus Imaz

Od samego startu pojedynku drużyną dominującą była Jagiellonia Białystok, która próbowała jak najszybciej otworzyć wynik przed własną publicznością. Gdy goście utrzymywali się przy piłce widać było, że mają pomysł co z nią zrobić. Gra z futbolówką przy nodze była płynna. W 24. minucie meczu po wybiciu piłki przez Mateusza Kochalskiego futbolówkę głową do Jesusa Imaza zagrał Nene. Hiszpan następnie wypuścił Afimico Pululu na sytuację sam na sam z golkiperem przyjezdnych. Piłkarz Jagiellonii bez najmniejszego problemu zamienił kontrę na pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Mistrz Polski nie forsował tempa meczu w pierwszej połowie, podopieczni Adriana Siemieńca mieli pod kontrolą wydarzenia na boisku. Mielczanie nie mieli jak w tej części żadnych okazji do wyrównania rezultatu. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Pomimo przewagi jednego gola, Jaga nie odpuszczała przyjezdnym, dalej kontrolowała przebieg spotkania i szukała drugiej bramki. “Żywszy” w swoich poczynaniach od drugiej części meczu był po prawej stronie boiska Miki Villar, zawodnik Jagiellonii stwarzał dogodne okazje dla swoich kolegów z drużyny. W 67. minucie meczu gospodarze dopięli swego i podwyższyli wynik meczu. Akcję z lewej flanki rozprowadził Kristoffer Hansen, który wysunął piłkę podaniem do Jesusa Imaza. Hiszpan strzałem po ziemi pokonał Mateusza Kochalskiego.

Po chwili oszołomiona Stal mogła być w jeszcze w gorszej sytuacji. Z futbolówką w pole karne rywali pognał Lamine Diaby-Fadiga, gdzie Francuza sfaulował Marvin Senger. Po sekundzie Damian Sylwestrzak odgwizdał rzut karny, do piłki podszedł Kristoffer Hansen, lecz nie zamienił jedenastki na trzeciego gola w tym starciu. Na linii bramkowej swoje umiejętności golkiperskie pokazał Mateusz Kochalski. Tym samym Jagiellonia wygrała ze Stalą Mielec 2:0. Gospodarze po trzech kolejkach mają komplet punktów na swoim koncie. Dorobek Mielczan jest natomiast słaby, bo w trzech spotkaniach zdołali ugrać tylko jeden punkt.

Jagiellonia Białystok – FKS Stal Mielec 2:0 (1:0)

1:0 Afimico Pululu (24′)

2:0 Jesus Imaz (67′)

Składy

Jagiellonia Białystok: Abramowicz, Sacek, Skrzypczak, Haliti, Moutinho, Villar, Nene, (80′ Rybak) Nguiamba (60′ Romanczuk), Hansen (72′ Marczuk), Imaz (72′ Kubicki), Pululu (60′ Diaby-Fadiga)

FKS Stal Mielec: Kochalski, Wołkowicz, Senger (76′ Tkacz), Matras, Esselink, Jaunzems, Wlazło, Guillamier (62′ Gerbowski), Hinokio (83′ Wolsztyński), Domański (83′ Bukowski), Szkurin (76′ Assayag)

Sędzia: Damian Sylwestrzak

Widzów: 15719