Pogoń lepsza w hicie, Legia nie istniała. Rezerwowy bohaterem [WIDEO]

Piątkową rywalizację w 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy zamykało starcie Pogoń Szczecin - Legia Warszawa. Portowcy skutecznie ograniczyli pole manewru rywali i wygrali 1:0.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Szymon Górski / PressFocus Na zdjęciu: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

Pogoń jeden gol, Legia – jeden celny strzał

Pojedynek Pogoń SzczecinLegia Warszawa zapowiadano jako niekwestionowany hit 9. serii gier w Ekstraklasie. Jednak w pierwszej połowie rywalizacji na Stadionie im. Floriana Krygiera zabrakło goli. Wprawdzie gospodarze stworzyli 11 okazji i dwukrotnie zmusili Kacpra Tobiasza do interwencji, ale bramkarz Wojskowych nie dał się zaskoczyć. Natomiast ekipa Goncalo Feio… nie oddała ani jednego strzału. Nawet niecelnego.

Pierwsza bramka padła w 67. minucie. Aleksander Gorgon otrzymał podanie od Kamila Grosickiego na 20. metr, opanował futbolówkę i zdecydował się na uderzenie zza szesnastki. Tobiasz nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy tym znakomitym strzale 35-latka.

W 78. minucie Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie, ale w doskonałej sytuacji przymierzył prosto w Tobiasza. W samej końcówce spotkania Legia podkręciła tempo, jednak nie było jej stać na wyrównanie. Wojskowi zakończyli mecz z… jednym celnym strzałem i zerowym dorobkiem punktowym.

Szczecinianie po dziewięciu spotkaniach mają na koncie 16 punktów i zajmują 2. miejsce. Natomiast drużyna Goncalo Feio ma 14 oczek i jest piąta.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 1:0 (0:0)