Jagiellonia wiceliderem, mistrz Polski w trybie ekonomicznym [WIDEO]

Jagiellonia Białystok wywiązała się z roli faworyta w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy, pokonując Piasta Gliwice (1:0). Jedynego gola w spotkaniu strzelił Kristoffer Hansen,

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Jagiellonia z trzema punktami po meczu z Piastem

Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice do swojej niedzielnej batalii podchodziły po zwycięskich meczach w środku tygodnia. Mistrz Polski pokonał Motor Lubin w zaległym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy. Tymczasem ekipa Aleksandara Vukovicia okazała się lepsza od Hutnika Kraków w Pucharze Polski. Potyczka na arenie przy ulicy Okrzei zapowiadała się zatem ciekawie.

W pierwszej odsłonie piłkarskich fajerwerków w meczu z udziałem Piasta i Jagiellonii nie było. Więcej z gry mieli co prawda goście, tworzący sobie więcej sytuacji strzeleckich, a także będący dłużej przy piłce. Finalnie jednak w pierwszej połowie miał miejsce tylko jeden celny strzał. Na szczęście dla białostoczan był on celny, bo w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Hansen, który wykorzystał podanie Mikiego Villara. Jagiellonia zatem na przerwę udała się z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie do pracy wzięli się gospodarze. Przejęli inicjatywę, dążąc do tego, aby zdobyc bramkę na 1:1. Swoje próby podejmowali między innymi Arkadiusz Pyrka czy Fabian Piasecki. Za każdym razem jednak rywale zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

Do końca meczu finalnie rezultat się nie zmienił i skromne zwycięstwo odnieśli podopiecznie Adriana Siemieńca. Jagiellonia wygrała siódme spotkanie w tym sezonie, po którym jest wiceliderem rozgrywek. Piast natomiast poniósł trzecia porażkę w tej kampanii. W następnej kolejce gliwiczanie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Mistrz Polski zagra natomiast na swoim stadionie w hicie z Legią Warszawa.

Piast Gliwice – Jagiellonia 0:1 (0:1)
0:1 Kristoffer Hansen 32′

Jagiellonia Białystok obroni mistrzowski tytuł?