Niels Frederiksen uspokaja po możliwej stracie ważnego ogniwa. “Znajdziemy odpowiednie zastępstwo”

Niels Frederiksen odniósł się do możliwego odejścia jednego z kluczowych zawodników. Kristoffera Velde ma zasilić Olympiakos Pireus. Trener cytowany w klubowych mediach wyraził swoje przekonanie, że drużyna poradzi sobie z ewentualną stratą.

Niels Frederiksen
PressFocus Na zdjęciu: Niels Frederiksen

Lech Poznań sprzeda Kristoffera Velde

Lech Poznań nowe rozgrywki PKO Ekstraklasy rozpoczął od zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze (2:0). Debiut Nielsa Frederiksena na ławce trenerskiej napawa optymizmem kibiców. W sobotę Kolejorz zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Z drużyną lada moment pożegna się Kristoffer Velde. 24-letni Norweg wyląduje w Olympiakosie Pireus, a poznaniacy mają otrzymają 4,5 mln euro.

– Jestem pewny, że to przetrwamy. Taka jest kolej rzeczy, czasem myślisz, że mocno potrzebujemy danego piłkarza, ale kiedy on odchodzi, inni rosną i otrzymują szansę. Myślę, że odejście Velde byłoby stratą, bo jest dla nas ważnym zawodnikiem, ale przetrwamy i znajdziemy odpowiednie zastępstwo – stwierdził Frederiksen.

Duńczyk potwierdził, że praca zespołu w ciągu tygodnia była ukierunkowana nad pressingiem i grze bez piłki. –  Skupiamy się też na tworzeniu sytuacji i jakości w ostatniej tercji, przedostawaniu się w pole karne i strzelaniu goli. To również dla nas ważna kwestia – dodał.

Zawsze znajdujemy rzeczy, które da się poprawić. Wygrana w meczu nie oznacza, że wszystko poszło perfekcyjnie. Jeśli mecz przegrywasz to również nie znaczy, że zrobiłeś wszystko źle. Myślę, że możemy być jeszcze bardziej konkretni w ostatniej tercji, żeby kreować jeszcze więcej sytuacji – zauważa. Początek sobotniego meczu Widzewa Łódź z Lechem Poznań o godzinie 20:45.