Raków Częstochowa ujawnia szczegóły kontuzji obrońcy

Raków Częstochowa poinformował w mediach społecznościowych, że Ariel Mosór doznał kontuzji stawu skokowego w lewej nodze. Klub nie podał szczegółów dotyczących przewidywanego okresu przerwy.

Marek Papszun
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Marek Papszun

Ariel Mosór kontuzjowany

Ariel Mosór doznał kontuzji w trakcie wtorkowego meczu reprezentacji Polski U-21 przeciwko Niemcom U-21 (3:3) rozgrywanego w Łodzi. Mimo tego pechowego momentu, Polacy zapewnili sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy do lat 21, które odbędą się na Słowacji.

Tylko u nas

Piłkarz występujący w Rakowie Częstochowa został zniesiony na noszach w 89. minucie. Urazu doznał bez kontaktu z przeciwnikiem. Klub wydał komunikat na temat stanu zdrowotnego 21-latka. Mosór doznał urazu stawu skokowego w lewej nodze. – Zawodnik jest pod obserwacją sztabu medycznego, a szacowany termin powrotu do gry będzie znany po szczegółowych badaniach – czytamy na platformie X.

Mosór może pochwalić się 20 występami w reprezentacji Polski U-21, w których zdobył dwie bramki. W sierpniu tego roku dołączył do ekipę Medalików, przenosząc się na zasadzie transferu definitywnego z Piasta Gliwice.

Młodzieżowy reprezentant Polski w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpił w dziewięciu meczach i łącznie spędził na murawie 675 minut. Raków w najbliższą niedzielę podejmie Pogoń Szczecin w ramach 12. kolejki.