Magiera tłumaczy się po meczu z Motorem. Wskazał, co przesądziło o porażce Śląska

Śląsk Wrocław przegrał z Motorem Lublin (1:2) w 10. kolejce Ekstraklasy. Jacek Magiera na konferencji prasowej wskazał, że determinacja gospodarzy odegrała kluczową rolę w wyniku meczu.

Jacek Magiera
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Jacek Magiera

Śląsk wciąż bez zwycięstwa, Magiera wskazał przyczynę porażki z Motorem

Śląsk Wrocław w sobotę mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z Motorem Lublin w ramach 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie co prawda mają na swoim koncie dwa mecze rozegrane mniej niż rywale, lecz wciąż nie odnieśli zwycięstwa. W konfrontacji z zespołem Mateusza Stolarskiego ponownie stracili szanse na przerwanie złej passy. Po golu w 98. minucie przegrali (1:2).

Jacek Magiera na konferencji prasowej po meczu Śląsk Wrocław – Motor Lublin nie ukrywał rozczarowania z wyniku rywalizacji. Opiekun klubu z Dolnego Śląska co prawda nie chciał na gorąco analizować meczu, lecz wskazał, co zaważyło o dzisiejszym rezultacie. Jego zdaniem gospodarze wykazali się większą determinacją. Ponadto jasno stwierdził, że kilku/kilkunastominutowe dobre fragmenty gry to za mało, aby wygrać mecz na takim poziomie.

Nie zrobię na szybko analizy tego meczu, bo to nie jest takie proste. Na pewno mogę powiedzieć, że 5 minut w pierwszej połowie i 15 minut w drugiej połowie dobrej gry Śląska to za mało, aby wygrać dzisiejsze spotkanie. Był to pierwszy mecz w tym sezonie w Ekstraklasie, w którym prowadziliśmy, a rozegraliśmy osiem spotkań. Nie dowieźliśmy jednak wyniku do końca – zaczął Jacek Magiera.

Myślę, że Motor mimo wszystko był bardziej zdeterminowany w każdym pojedynku i elemencie, aby to zwycięstwo wydrzeć w ostatnich minutach. I tak też zrobił. Co czuję po takim spotkaniu? To jest piłka nożna i trudno to opisać. […] Przegraliśmy mecz i to jest najtrudniejsze dzisiaj – powiedział szkoleniowiec Śląska Wrocław na konferencji prasowej.

Śląsk Wrocław po porażce z Motorem Lublin nadal zajmuje ostatnie 18. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wojskowi mają na swoim koncie tylko 4 punkty. Do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą cztery oczka, lecz w zapasie mają jeszcze dwa zaległe mecze. W następnej kolejce podopieczni Jacka Magiery zmierzą się z Cracovią. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (6 października).