Legia ukąsiła Wartę, Pankow otworzył wynik meczu [WIDEO]

Legia Warszawa w niedzielnym spotkaniu 33. kolejki PKO Ekstraklasy mierzyła się z Wartą Poznań. Na pierwszego gola w rywalizacji trzeba było czekać do 26 minuty.

Radovan Pankov

Radovan Pankov z golem w meczu Warta – Legia

Legia Warszawa przystępowała do rywalizacji z Wartą Poznań opromieniona cenną wygraną z Lechem Poznań (2:1). Wojskowi jednocześnie uwierzyli, że mogą powalczyć o miejsce premiowane grą w eliminacjach do europejskich pucharów. W niedzielne popołudnie drużyna Goncalo Feio liczyła natomiast na to, że wygra trzecie z rzędu spotkanie w roli gościa.

Zieloni natomiast mieli plan, aby wykonać krok w kierunku utrzymania w lidze. Sytuacja poznańskiej drużyny mocno się skomplikowała po sobotniej wygranej Korony Kielce z Ruchem Chorzów (2:0). Warta jednocześnie musiała drżeć o swoją przyszłość.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 26. minucie. W roli głównej wystąpił Radovan Pankov. Serb w świetnym stylu wykorzystał dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego i strzałem głową skierował piłkę do siatki. 28-latek zdobył jednocześnie swoją drugą w tej kampanii.

Pankov broni barw stołecznej ekipy od lata 2023 roku. Zawodnik dołączył do Legii na zasadzie wolnego transferu z Crveny Zvezdy. Wcześniej występował między innymi w takich drużynach jak FK Cukaricki czy Radnicki Nis. Obecny kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Z kolei rynkowa wartość Pankova szacowana jest na milion euro.