Przełamanie Legii Warszawa w Gdańsku [WIDEO]

Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk (2:0) w spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Obie bramki dla podopiecznych Goncalo Feio padły w drugiej połowie.

Goncalo Feio
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Feio

Legia Warszawa ograła Lechię Gdańsk

W piątkowy wieczór Lechia Gdańsk zmierzyła się na własnym stadionie z Legią Warszawa. Wokół klubu ze stolicy znowu narosły kontrowersje. Posada trenera Goncalo Feio wisi na włosku po serii rozczarowujących wyników. Wojskowi dwukrotnie doznali porażki, a następnie zremisowali z Górnikiem Zabrze (1:1) oraz Jagiellonią Białystok (1:1). Niezadowolenie w szeregach Legii narasta, a przyszłość portugalskiego szkoleniowca jest coraz bardziej niepewna.

Pierwsza połowa spotkania w Gdańsku rozczarowała, gdyż żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do bramki. W przerwie Feio dokonał jeden zmiany. Na drugą cześć nie wyszedł Maximilian Oyedele i jego miejsce zajął Rafał Augustyniak. W 58. minucie prowadzenie Legii dał Ryoya Morishita. Japończyk doskonale wykończył podanie od Marca Guala.

Pięć minut później stołeczny klub podwyższył prowadzenie. Rafał Augustyniak zagrał piłkę do Kacpra Chodyny, który precyzyjnym strzałem lewą nogą wpakował ją obok słupka.

Gdańszczanie nie zdołali odpowiedzieć na dwa ciosy, a Legia spokojnie kontrolowała wydarzenia na boisku. Warszawianie wywieźli komplet punktów i dzięki temu awansowała na piątą lokatę. Lechia po porażce znajduje się w strefie spadkowej. W następnej kolejce Wojskowych czeka domowa rywalizacja z GKS-em Katowice.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 0:2 (0:2)

0:1 Ryoya Morishita 58′

0:2 Kacper Chodyna 63′

Sprawdź także: Gikiewicz skrytykował organizację w klubach PKO Ekstraklasy