Mikael Ishak uratował skórę Lecha Poznań z Radomiakiem [WIDEO]

Lech Poznań pokonał Radomiaka Radom (2:1) w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Decydującego gola w drugiej połowie strzelił Szwed Mikael Ishak.

Piłkarze Lecha Poznań
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Poznań

Lech górą w starciu z Radomiakiem

Lech Poznań po rozegraniu 12 meczów zajmował pozycję lidera w PKO Ekstraklasie. W poprzednim tygodniu Kolejorz bez większych przeszkód pokonał Cracovię (2:0) na obiekcie rywali. Natomiast Radomiak Radom doznał trzy porażki w pięciu ostatnich spotkaniach. Lider klasyfikacji strzelców, Portugalczyk Leandro Rocha, przełamał się w zeszłym tygodniu w starciu z Puszczą Niepołomice (2:0).

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

Pierwsza połowa przy Bułgarskiej zdecydowanie lepiej układała się dla gospodarzy. W 17. minucie Patrick Walemark z rzutu wolnego zagrał w pole karne, a piłka odbiła się od rywali i trafiła wprost pod nogi Joela Pereiry. Portugalczyk, niepilnowany, oddał mocny strzał, a futbolówka wylądowała w siatce radomian.

Goście w drugiej odsłonie błyskawicznie odrobili straty w Poznaniu. W 49. minucie Jan Grzesik odegrał piłkę do Zie Ouattary, który zdecydował się na spektakularną indywidualną akcję. Iworyjczyk omijając dwóch rywali, oddał fenomenalne uderzenie, które wylądowało w bramce Lecha.

Podopieczni Nielsa Frederiksena ponownie objęli prowadzenie w 73. minucie. Afonso Sousa zanotował asystę przy trafieniu Mikaela Ishaka, który miał dużo wolnego miejsca. Szwed precyzyjnie uderzył w kierunku słupka, nie dając bramkarzowi najmniejszych szans na interwencję.

Tym samym piłkarze Lecha Poznań dzięki zwycięstwu nad Radomiakiem umocnili się na fotelu lidera. Z dorobkiem 41 punktów wyprzedzają ekipę Rakowa Częstochowa, który zgromadził 37 “oczek”. W następnej kolejce poznaniacy zmierzą się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Lech Poznań – Radomiak Radom 2:1 (1:0)

1:0 Joel Pereira 17′

1:1 Zie Ouattara 49′

2:1 Mikael Ishak 73′