Udany debiut Frederiksena, Lech lepszy od Górnika [WIDEO]

Lech Poznań wygrał 2:0 z Górnikiem Zabrze w meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Do siatki trafili Mikael Ishak oraz Dino Hotić. Warto dodać, że na ławce trenerskiej Kolejorza zadebiutował dzisiaj Niels Frederiksen, który został następcą Mariusza Rumaka.

Lech Poznań
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Lech Poznań

Lech pokonał Górnika w debiucie Frederiksena

Lech Poznań w niedzielę wieczorem na własnym stadionie podejmował Górnika Zabrze w meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz od początku tego spotkania starał się przejąć inicjatywę i w pierwszej połowie nie dopuścił Trójkolorowych do zbyt wielu sytuacji bramkowych.

Duma Wielkopolski naciskała, a w 32. minucie dopięła swego. Mikael Ishak trafił w rękę znajdującego się w polu karnym Soichiro Kozukiego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego oczywiście podszedł szwedzki napastnik, który pewnie uderzył i zapewnił prowadzenie gospodarzom. Pomimo kilku sytuacji, taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry.

Podopieczni Jana Urbana po zmianie stron starali się odwrócić losy rywalizacji, ale ta sztuka Żabolom się nie udała. Do siatki trafił za to Dino Hotić, który błysnął w doliczonym czasie gry i podwyższył na 2:0.

W tym spotkaniu nie oglądaliśmy więcej bramek, a to oznacza, że trzy punkty zostają przy Bułgarskiej. Warto dodać, że Niels Frederiksen zaliczył dzisiaj debiut na ławce trenerskiej Lecha Poznań. Duński szkoleniowiec udanie zadebiutował więc w roli szkoleniowca Kolejorza. Przypomnijmy, że 53-letni menedżer w stolicy Wielkopolski zajął miejsce Mariusza Rumaka.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

1:0 Mikael Ishak (rzut karny) 32′

2:0 Dino Hotić 90+4′