Cracovia wygrywa w Kielcach, nieudany debiut Jacka Zielińskiego [WIDEO]

Korona Kielce przegrała z Cracovią (0:2) w sobotnim meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla krakowian zdobyli Virgil Ghita oraz Mick van Buren. Rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Jewgienij Szykawka.

Kamil Glik
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Glik

Cracovia pokonuje Koronę Kielce

Korona Kielce w środę zatrudniła Jacka Zielińskiego. Nowy trener ma poprawić wyniki, jak i atmosferę w klubie ze stolicy województwa świętokrzyskiego. 63-latek został w kwietniu zwolniony z Cracovii, a na ławce trenerskiej w zespole Złocisto-krwistych zadebiutował w sobotę właśnie przeciwko drużynie z Krakowa. Pasy w poprzedniej kolejce przegrały z Widzewem Łódź (1:3).

Od pierwszych minut spotkanie było otwarte, choć przewagę w posiadaniu futbolówki mieli gospodarze. Pierwszą bramkę dla Cracovii zdobył Virgil Ghita, który w 37. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, precyzyjnie kierując piłkę do siatki. To trafienie pozwoliło krakowianom objąć prowadzenie przed przerwą.

Po przerwie Korona starała się odwrócić losy spotkania. Jednak to ekipa Dawida Kroczka wykorzystała chwilę nieuwagi gospodarzy. W 60. minucie Mick van Buren dołożył drugą bramkę dla Pasów, skutecznie kończąc długie podanie od Virgila Ghity. Holenderski napastnik tym samym przypieczętował zwycięstwo Cracovii. Sędzia Wojciech Myć w końcówce meczu podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie ręką przez Davida Kristjana Olafssona. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jewgienij Szykawka, ale fatalnie spudłował.

Kielczanie w następnej kolejce postarają się poszukać premierowego zwycięstwa we Wrocławiu ze Śląskiem. Cracovia zaś wybierze się do Jagiellonii Białystok.

Korona Kielce – Cracovia 0:2 (0:1)

0:1 Virgil Ghita 37′

0:2 Mick van Buren 59′