Jagiellonia wraca na zwycięską ścieżkę. Pululu ze złotym golem [WIDEO]

Jagiellonia Białystok w niedzielnym wieczór podejmowała Widzew Łódź. Mistrzowie Polski finalnie wygrali to spotkanie 1:0. Bohaterem został Afimico Pululu, autor zwycięskiego trafienia.

Fran Alvarez oraz Afimico Pululu
PressFocus Na zdjęciu: Fran Alvarez oraz Afimico Pululu

Jagiellonia Białystok pokonuje Widzew Łódź

Niedzielne zmagania w ramach 7. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy zamykaliśmy spotkaniem, w którym Jagiellonia Białystok podejmowała Widzew Łódź. Mistrzowie Polski przystępowali do tej rywalizacji po ciężkim wyjeździe do Holandii. Podopieczni Adriana Siemieńca przegrali tam z Ajaxem Amsterdam (0:3). Goście tego starcia natomiast w swoim ostatnim meczu pokonali Radomiak Radom.

Rywalizacja w Białymstoku wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Jagiellonia już w 2. minucie meczu objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Afimico Pululu, który zamienił na gola podanie Mikiego Villara.

Dalsza część pierwszej połowy była niezwykle wyrównana, choć nie obejrzeliśmy więcej trafień. Od 44. minuty natomiast Widzew Łódź musiał radzić sobie w grze w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Fran Alvarez.

Widzew Łódź w drugiej odsłonie miał niezwykle trudne zadanie. Jagiellonia Białystok niekoniecznie wykorzystywała grę w przewadze. Mistrzowie Polski nie przycisnęli do muru rywali. Finalnie podopieczni Adriana Siemieńca nie zdołali podwyższyć prowadzenie. Mecz zakończył się zwycięstwem Jagi, która tym samym przerwała passę porażek.

Jagiellonia Białystok w kolejnym meczu ligowym zagra z Lechem Poznań. Widzew Łódź natomiast podejmie GKS Katowice.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 1:0