Trzy gole w derbach Górnego Śląska, przełamanie lidera Górnika [WIDEO]

Górnik Zabrze nie dał szans GKS-owi Katowice w pierwszym od 19 lat pojedynku obu drużyn w Ekstraklasie. Bohaterem sobotniego spotkania na stadionie przy ulicy Roosevelta był Lukas Podolski.

Lukas Podolski
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Lukas Podolski

Podolski z dwoma golami

Mecz doskonale ułożył się dla Górnika, który już w 4. minucie wyszedł na prowadzenie. Gościom dało o sobie znać Lukas Podolski, który wpadł z piłką w pole karne i precyzyjnym uderzeniem zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie.

W pierwszej połowie niemiecki napastnik Górnika jeszcze kilka razy niepokoił rywali. Bliski wpisania się na listę strzelców był w 29. minucie, ale bramkarz GKS-u Katowice nie dał się ostatecznie pokonać. Kilka chwil wcześniej goście z Katowic mogli wyrównać, ale piłka po strzale Oskara Repki z dystansu trafiła w słupek. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od gola dla drużyny prowadzonej przez Jana Urbana. Tym razem na listę strzelców wpisał się Josema, który pokonał bramkarza GKS-u strzałem z 10 metrów.

W 64. minucie Górnik zdobył trzeciego gola. Po raz drugi w tym meczu piłkę w bramce rywali umieścił Podolski, który tym razem nie dał szans Kudle strzałem z dystansu. Wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Górnik odniósł tym samym trzecie zwycięstwo w tym sezonie, które pozwoliło mu na przeskoczyć GKS w ligowej tabeli. Dla goście z Katowic to czwarta porażka po powrocie do Ekstraklasy.

Górnik Zabrze – GKS Katowice 3:0 (1:0)
Bramki: Podolski (4, 64), Josema (48)