GKS Katowice podniósł się po przegranym Śląskim Klasyku [WIDEO]

GKS Katowice pokonał na własnym boisku Pogoń Szczecin (3:1) na inaugurację 10. kolejki PKO Ekstraklasy. W piątkowym spotkaniu dla gospodarzy bramki zdobyli Arkadiusz Jędrych, Sebastian Bergier i Mateusz Marzec.

Arkadiusz Jędrych
PressFocus Na zdjęciu: Arkadiusz Jędrych

Zwycięstwo GKS-u Katowice nad Pogonią Szczecin

GKS Katowice w poprzedniej kolejce przegrał z Górnikiem Zabrze (0:3) w Śląskim Klasyku. Bohaterem mecz został Lukas Podolski, który ustrzelił dublet. Piłkarze Rafała Góraka chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością w piątkowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Portowcy w zeszłym tygodniu odnieśli ważne zwycięstwo nad Legią Warszawa (1:0), a gola na wagę trzech punktów strzelił Alexander Gorgon.

Już w ósmej minucie Mateusz Kowalczyk miał doskonałą okazję na otwarcie wyniku przy Bukowej, jednak jego potężne uderzenie fenomenalnie obronił Valentin Cojocaru. W 33. minucie Estończyk Marten Kuusk z lewej strony boiska precyzyjnie dograł w pole karne do Arkadiusza Jędrycha, a obrońca umieścił piłkę w siatce, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej odsłonie GKS Katowice mądrze odpierał kolejne ataki rywali, koncentrując się na solidnej defensywie. Zespół Roberta Kolendowicza nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie gospodarzy, którzy wykazywali doskonałą determinacją w obronie. W 90. minucie wynik meczu podwyższył Sebastian Bergier, który na murawie pojawił się pięć minut wcześniej. W doliczonym czasie gry bramkę dla gości zdobył Alexander Gorgon. Potem padł jeszcze trzeci gol dla GKS-u po celnym uderzeniu Mateusza Marca.

Podopieczni Góraka dowieźli zwycięstwo do końca, przerywając tym samym serię trzech meczów bez wygranej. GKS awansował na 9. lokatę i w następny piątek zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Natomiast piłkarze Pogoni podejmą Piasta Gliwice.

GKS Katowice – Pogoń Szczecin 3:1 (1:0)

1:0 Arkadiusz Jędrych 33′

2:0 Sebastian Bergier 90′

2:1 Alexander Gorgon 90+3′

3:1 Mateusz Marzec 90+6′