Fatalny start sezonu w wykonaniu Śląska. “Zabrakło najważniejszego”

Śląsk Wrocław przegrał 0:2 z Piastem Gliwice w meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. - W drugiej części gry zabrakło najważniejszego, czyli goli - przyznał Jacek Magiera na konferencji prasowej.

Jacek Magiera
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jacek Magiera

Jacek Magiera: Żeby zdobywać punkty, trzeba strzelać gole

Śląsk Wrocław w niedzielę wieczorem zmierzył się na wyjeździe z Piastem Gliwice w meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze załatwili sprawę już w pierwszej połowie, gdy na listę strzelców wpisali się Michael Ameyaw (8. minuta) oraz Arkadiusz Pyrka (45. minuta).

Wicemistrz Polski nie prezentuje więc wysokiej formy na początku sezonu 2024/2025. Przypomnijmy, że Wojskowi przed tygodniem zremisowali 1:1 z Lechią Gdańsk, a kilka dni temu przegrali 0:1 z Riga FC w pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Jacek Magiera po dzisiejszym pojedynku wziął udział w konferencji prasowej. Trener Śląska Wrocław żałuje, że jego piłkarzom nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji.

Gratulacje dla Piasta za zwycięstwo. Myślę, że oglądaliśmy dziś dwie różne połowy, ale były one podyktowane tym, że rywale w pierwszej prowadzili już 2:0 i w drugiej części oddali inicjatywę. Szybko stracony gol spowodował, że musieliśmy zmienić nasze plany na ten mecz. Mieliśmy wiele z gry, natomiast nie stwarzaliśmy konkretnych sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie – powiedział Jacek Magiera na konferencji prasowej.

W drugiej części gry zabrakło najważniejszego, czyli goli. Najbardziej żałujemy okazji dwóch naszych stoperów, Rejczyka czy Guercio. Tam mogliśmy pokusić się o gole, które włączyłyby nas do walki o korzystny wynik. Aż tak dużej różnicy nie było między zespołami, ale żeby zdobywać punkty, trzeba strzelać gole, a my dziś tego nie zrobiliśmy – dodał szkoleniowiec Śląska Wrocław, cytowany przez stronę internetową klubu.