Pucharowicz na kolanach, Wisła udzieliła lekcji Lechii [WIDEO]

Piłkarze Wisły Płock

Wisła Płock w swoim pierwszym spotkaniu w nowej kampanii pokonała w roli gospodarza Lechię Gdańsk (3:0). Zwycięstwo Nafciarzom dały gole Łukasza Sekulskiego, Davo i Dawid Kocyła.

• Wisła Płock po raz drugi z rzędu pokonała Lechią Gdańsk
  • Nafciarze zaczęli nowy sezon podobnie jak skończyli poprzedni, wygrywając różnicą trzech goli
  • Lechiści w smutnych nastrojach przystąpią do czwartkowej batalii z Rapidem Wideń

Wisła Płock nie dała szans Lechii Gdańsk

Wisła Płock przystępowała do potyczki z Lechią Gdańsk, chcąc powtórzyć osiągnięcie z 17 grudnia minionego roku, gdy w roli gospodarza wygrała (1:0). Biało-zieloni nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rywalom, licząc na trzecie z rzędu zwycięstwo w trakcie kampanii 2022/2023, uwzględniając spotkania z Akademiją Pandev (4:1 i 2:1).

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego spotkania. Chociaż w pierwszych fragmentach rywalizacji aktywniejsi wydawali się podopieczni Tomasza Kaczmarka. Z czasem do głosu zaczęli natomiast dochodzić gospodarze, a efektem tego był gol Łukasza Sekulskiego. Zawodnik popisał się celnym uderzeniem z lewej nogi sprzed pola karnego. Do przerwy mieliśmy zatem 1:0.

Po zmianie stron ekipa Pavola Stano dała radę podwyższyć prowadzenie w 77. minucie. Na listę strzelców wpisał się Davo, wyróżniając się precyzyjnym strzałem okienko. Los rywalizacji ustalił Dawid Kocyła i Nafciarze w swoim inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu wygrali 3:0. Biorąc pod uwagę także poprzednią kampanię, była to druga z rzędu ligowa wiktoria Wisły Płock w roli gospodarza.

W następnej kolejce Nafciarze na wyjeździe zmierzą się z Miedzią Legnica. Z kolei lechiści na swoim obiekcie zagrają z Górnikiem Zabrze. Zanim jednak do tego dojdzie, to Lechia zmierzy się na wyjeździe z Rapidem Wiedeń w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.