Cracovia – Lechia: udany finisz Pasów [WIDEO]

Piłkarze Cracovii

Cracovia pokonała Lechię Gdańsk (2:0) w drugim piątkowym spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Zielińskiego szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołali przechylić w drugiej odsłonie.

• Cracovia w piątkowy wieczór zaliczyła ósme zwycięstwo w sezonie
  • Krakowską ekipę do zwycięstwa poprowadzili Michał Rakoczy i Cornel Rapa
  • Gdańszczanie ponieśli piątą porażkę w kampanii

Cracovia – Lechia: Pasy na zwycięskim szlaku

Cracovia przystępowała do starcia z Biało-zielonymi opromieniona wywalczeniem cennego remisu z Lechem Poznań. Drużyna Jacka Zielińskiego przegrywała w tym boju 1:3, ale mimo wszystko wywalczyła punkt, remisując ostatecznie 3:3. Lechia miała natomiast za sobą wiktorię 2:0 nad Śląskiem Wrocław. W związku z tym można było spodziewać się ciekawej potyczki na obiekcie w Krakowie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji goście mieli więcej z gry. Aczkolwiek to ekipa z Krakowa była konkretniejsza pod bramką swoich rywali. Niemniej wynik meczu nie uległ zmianie. Tym samym do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

Pierwszy gol w meczu padł natomiast w 68. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Rakoczy, który popisał się świetnym uderzeniem z lewej nogi. Jednobramkowym prowadzeniem piłkarze Pasów jednak się nie zadowolili.

Gdy wydawało się, że wynik meczu nie zmieni się do ostatniego gwiazdka sędziego, to bramkę na 2:0 zdobył Cornel Rapa. Piłkarz Pasów wykorzystał dogranie Pelle van Amersfoorta po centrze z rzutu rożnego i strzałem z bliska ustalił wynik spotkania.