Magiera ma ból głowy przed meczem z Rakowem Częstochowa

Jacek Magiera poinformował, że Marcin Cebula nie zagra w sobotnim meczu PKO Ekstraklasy przeciwko Rakowowi Częstochowa. Pomocnik nabawił się kontuzji podczas środowego starcia ze Stalą Mielec.

Jacek Magiera
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jacek Magiera

Marcin Cebula kontuzjowany

Śląsk Wrocław pokonał Stal Mielec (2:1) w zaległym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Obie bramki dla wicemistrzów Polski zdobył Sebastian Musiolik. Dla zespołu prowadzonego przez Jacka Magierę było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. . W drugiej połowie na boisku pojawił się Marcin Cebula, jednak pomocnik nie zdołał dotrwać do końcowego gwizdka.

Wychowanek Korony Kielce został zmieniony w 89. minucie, a jego miejsce zajął Łukasz Gerstenstein. Okazuje się, że uraz Cebuli jest na tyle groźny, iż nie zagra w sobotę z Rakowem Częstochowa w ramach 13. kolejki Ekstraklasy.

Magiera podczas konferencji prasowej potwierdził, że 28-latek zmaga się z poważniejszą kontuzją. – Został wyeliminowany. Jest opcja, aby Petr Schwarz zagrał niżej. Możemy tam postawić na Filipa Rejczyka, możemy zagrać Sylvestrem Jasperem czy Arnau Oritzem albo na dwóch napastników. Skład chodzi mi po głowie – stwierdził szkoleniowiec.

Marcin Cebula we wrocławskim klubie występuje od tego sezonu, po tym, jak został pozyskany z Rakowa. W nadchodzący weekend jednak nie zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi. w którym spędził cztery lata. Zawodnik pochodzący ze Staszowa w obecnym sezonie rozegrał 11 meczów we wszystkich rozgrywkach.