Bartosch Gaul zabrał głos po porażce z Jagiellonią. “Czegoś nam brakowało”

Górnik Zabrze przegrał 1:2 z Jagiellonią Białystok w spotkaniu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na temat tego meczu wypowiedział się Bartosch Gaul.

Bartosch Gaul
PressFocus Na zdjęciu: Bartosch Gaul
  • Górnik zanotował drugą porażkę z rzędu
  • Trójkolorowi tym razem ulegli Jagiellonii
  • Gaul uważa, że rzut karny dla gospodarzy był kontrowersyjny

“Przy rzucie karnym w mojej ocenie była kontrowersja”

Górnik Zabrze zaliczył drugą porażkę z rzędu w PKO BP Ekstraklasie. Trójkolorowi tydzień temu przed własną publicznością przegrali 0:1 z Legią Warszawa, a w tę sobotę ulegli 1:2 Jagiellonii Białystok. Sytuacja w tabeli podopiecznych Bartoscha Gaula jest coraz bardziej skomplikowana. Trener Górników zabrał głos po meczu na Podlasiu.

W pierwszej połowie oba zespoły grały nerwowo. Jagiellonia zaskoczyła nas ustawieniem taktycznym, ale większość gry mieliśmy pod kontrolą. Bramkę straciliśmy w momencie, gdy chcieliśmy skorygować ustawienie. Uderzenie Nene było bardzo dobre, nie do obrony. Natomiast przy rzucie karnym w mojej ocenie była kontrowersja, ale nie możemy długo nad tym się rozwodzić – powiedział Gaul.

Po przerwie Jagiellonia kontrowała, a nam czegoś brakowało. Wydaje mi się, że wiem, gdzie leży problem, ale fakty są takie, że wynik jest niekorzystny. Niestety dziś niewiele nam wychodziło – zakończył szkoleniowiec Trójkolorowych.

“Pogoń miała szanse, ale nie byliśmy dłużni”
Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik ocenił mecz Zagłębie – Pogoń Zagłębie Lubin legitymuje się obecnie bilansem 29 punktów. Jednocześnie Miedziowi mają cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. – Na pewno jest to bolesna porażka, jeśli przegrywa się w doliczonym czasie gry. Możemy być jednak zadowoleni z postawy zespołu w wielu fazach tego meczu. To spotkanie mogło się podobać.