Za nami mecz otwarcia Copa America 2024. Argentyna nie zawiodła

Reprezentacja Argentyny wygrała 2:0 z Kanadą w meczu otwarcia Copa America 2024. Na listę strzelców wpisali się Julian Alvarez oraz Lautaro Martinez.

Julian Alvarez i Cristian Romero
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Julian Alvarez i Cristian Romero

Copa America 2024. Argentyna pokonała Kanadę

W nocy czwartku na piątek wystartowało Copa America 2024. W meczu otwarcia reprezentacja Argentyny na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie podejmowała Kanadę. W pierwszej połowie tego spotkania niestety nie obejrzeliśmy żadnej bramki, ale za to więcej działo się w drugiej części gry. Podopieczni Lionela Scaloniego od razu po zmianie strony ruszyli do ataku i już w 49. minucie objęli prowadzenie za sprawą gola Juliana Alvareza.

Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do ostatniego gwizdka sędziego, jednak Argentyńczycy w samej końcówce ustalili rezultat na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez, któremu asystował Leo Messi. Co ciekawe, legenda Barcelony po piątkowym pojedynku została piłkarzem z największą liczbą występów w Copa America. Zawodnik Interu Miami uzbierał ich aż 35, dzięki czemu wyprzedził Chilijczyka Sergio Livingstone’a.

Warto dodać, że drużyna Albiceleste broni tytułu z 2021 roku, gdy na brazylijskich boiskach sięgnęła po złoto. Tegoroczny turniej odbywa się w Stanach Zjednoczonych. W grupie A oprócz Argentyńczyków i zaproszonych Kanadyjczyków znajdują się również Peruwiańczycy oraz Chilijczycy. Mistrzowie świata to obok Brazylijczyków faworyci do wygrania Copa America 2024.

Argentyna – Kanada 2:0 (0:0)

1:0 Julian Alvarez 49′

2:0 Lautaro Martinez 88′