Faworyci nie zawiedli w kolejnych meczach w Copa America

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu Stany Zjednoczone pokonały Boliwię (2:0), a Urugwaj uporał się z Panamą (3:1) w ramach 1. kolejki Copa America. Oba spotkania dostarczyły kibicom wiele emocji

Christian Pulisić i Jesus Sagredo
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Christian Pulisić i Jesus Sagredo

Urugwaj wygrywa zgodnie z planem

Za nami kolejne mecze w tegorocznych rozgrywkach Copa America. W meczu pierwszej kolejki grupy C Urugwaj pokonał Panamę (3:1) po trafieniach Maximiliana Araujo, Darwina Nuneza i Matiasa Viny. Honorową bramkę dla La Sele zdobył Michael Murillo, który na co dzień gra w Olympique Marsylia.

Dzięki temu zwycięstwu Urugwaj zrównał się ze Stanami Zjednoczonymi. W meczu USA – Boliwia, Amerykanie od początku narzucili swoje tempo gry. Pierwsza bramka padła już w 3. minucie, kiedy to Christian Pulisić precyzyjnym strzałem pokonał boliwijskiego bramkarza. Drugi gol dla Stanów Zjednoczonych padł w 43. minucie, po uderzeniu Folarina Baloguna, któremu asystował Pulisić. Boliwia, mimo prób, nie była w stanie odpowiedzieć na skuteczną grę rywali.

Wyniki plasują Stany Zjednoczone i Urugwaj na czele grupy C. Obie drużyny pokazały swoją siłę i determinację, co zapowiada emocjonującą rywalizację w kolejnych spotkaniach turnieju. W nocy z poniedziałku na wtorek na boisko wyjdą Brazylijczycy, którzy zmierzą się z Kostaryką

Urugwaj – Panama 3:1 (1:0)

Stany Zjednoczone – Boliwia 2:0 (2:0)

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.