Gwiazda Ekstraklasy z asystą w meczu z Argentyną. Kraj popadł w euforię

John Yeboah z Rakowa Częstochowa zanotował asystę przy golu na 1:1 w 90. minucie meczu Ekwadoru z Argentyną w 1/4 finału Copa America.

John Yeboah
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: John Yeboah

Yeboah z asystą w meczu z Argentyną

Równolegle do Euro 2024 po drugiej stronie oceanu trwa Copa Amercia. Drużyny, które tam rywalizują mają w swoich składach prawdziwe gwiazdy, a sam poziom turnieju jest bardzo ciekawy. Oczywiście, jak to w takich przypadkach znajdą się i nasze rodzime historie. A dokładnie z PKO Ekstraklasy. Jednym z graczy, który występuje na tej imprezie jest John Yeboah, czyli piłkarz Rakowa Częstochowa.

24-letni ofensywny piłkarz gra dla reprezentacji Ekwadoru, która w fazie grupowej mierzyła się z Wenezuelą, Jamajką oraz Meksykiem. Dość sensacyjnie pokonali oni Jamajkę i zremisowali z Meksykiem, przez co zakwalifikowali się do 1/4 finału tego pucharu. Tam czekała na nich reprezentacja Argentyny, z którą zmierzyli się dzisiaj w nocy. W regulaminowym czasie gry tablica wyników wskazała wynik 1:1, a dopiero po serii rzutów karnych mistrzostwie Świata odnieśli zwycięstwo.

Istotne jest jednak to, że przy golu na 1:1 w 90. minucie rywalizacji asystę zanotował właśnie Yeboah. Gracz Rakowa Częstochowa posłał dośrodkowanie ze skraju pola karnego, po czym futbolówkę w siatce umieścił jedne z partnerów. Trafienie w takich okolicznościach wywołało w Ekwadorze euforię, bowiem zapewniało reprezentacji tego kraju grę w dogrywce.