Dramatyczna końcówka finału Copa America. Szesnasty triumf Argentyny!

Reprezentacja Argentyny po dogrywce pokonała Kolumbię 1:0 w finale Copa America 2024. Bohaterem mistrzów świata został Lautaro Martinez, który trafił do siatki w 112. minucie.

Lautaro Martinez
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Lautaro Martinez

Finał Copa America. Łzy Leo Messiego, złoty gol Lautaro Martineza

Reprezentacja Argentyny w nocy z niedzieli na poniedziałek na Hard Rock Stadium w Miami zmierzyła się z Kolumbią w finale tegorocznej edycji Copa America. W regulaminowym czasie spotkania między Argentyńczykami a Kolumbijczykami niestety nie obejrzeliśmy żadnej bramki.

Dlatego do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebna była dogrywka, podczas której kluczowy cios zadał Lautaro Martinez. Napastnik Interu Mediolan trafił do siatki w 112. minucie i zapewnił swojej drużynie narodowej szesnasty triumf w tych rozgrywkach.

Podczas starcia nie brakowało niecodziennych sytuacji. Pojedynek rozpoczął się z 75-minutowym opóźnieniem, ponieważ kolumbijscy kibice próbowali dostać się na stadion bez zakupionych biletów, a w przerwie byliśmy świadkami… koncertu Shakiry.

Swój osobisty dramat przeżył natomiast Leo Messi, który nie dokończył spotkania na Hard Rock Stadium. Gwiazdor Interu Miami w 65. minucie z powodu kontuzji musiał zejść z boiska i zalał się łzami. 37-latek ostatecznie cieszył się jednak ze zwycięstwa, gdyż jego koledzy poradzili sobie bez kapitana.

Warto dodać, że swój ostatni mecz w reprezentacji Argentyny rozegrał Angel Di Maria, który wcześniej zapowiedział zakończenie kariery w drużynie narodowej. Skrzydłowy Benfiki Lizbona w piękny sposób pożegnał się więc z zespołem Albicelestes.

Argentyna – Kolumbia 1:0 (0:0)

1:0 Lautaro Martinez 112′