Brazylijczycy wreszcie pokazali moc. Vinicius Junior show

Reprezentacja Brazylii wygrała 4:1 z Paragwajem w meczu 2. kolejki fazy grupowej Copa America 2024. Dubletem popisał się gwiazdor Realu Madryt - Vinicius Junior.

Vinicius Junior i Lucas Paqueta
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior i Lucas Paqueta

Copa America. Dublet Viniciusa przeciwko Paragwajowi

Reprezentacja Brazylii zmagania na tegorocznym Copa America rozpoczęła od bezbramkowego remisu z Kostaryką. Canarinhos zawiedli w tym spotkaniu, ale zrehabilitowali się kilka dni później.

Podopieczni Dorivala Juniora w nocy z piątku na sobotę zmierzyli się z Paragwajem w meczu 2. kolejki fazy grupowej rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych turnieju. Ekipa z Kraju Kawy tym razem nie dała żadnych szans swojemu rywalowi wygrywając aż 4:1.

Brazylijczycy worek z bramkami rozwiązali pod koniec pierwszej połowy. W 31. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Lucas Paqueta, jednak chwilę później do siatki trafił Vinicius Junior, który był zdecydowanie najlepszym piłkarzem tego pojedynku. W 43. minucie na 2:0 podwyższył Savio, a jeszcze przed zmianą stron swojego drugiego gola strzelił wspomniany Vini.

Na początku drugiej części gry, w 48. minucie, reprezentacja Paragwaju zdobyła bramkę kontaktową za sprawą trafienia Omara Alderete. Brazylia nie pozostawiła jednak Paragwajczykom nadziei na odwrócenie losów rywalizacji, gdyż w 65. minucie wynik meczu na 4:1 ustalił Lucas Paqueta, który zrehabilitował się za spudłowaną jedenastkę.

Brazylijczycy mają 4 punkty na koncie i zajmują 2. miejsce w tabeli grupy D. Na prowadzeniu z kompletem oczek są Kolumbijczycy, którzy pokonali Kostarykańczyków 3:0.

Paragwaj – Brazylia 1:4 (0:3)

0:1 Vinicius Junior 35′