Argentyna zagra w finale Copa America! Przełamanie Messiego

Reprezentacja Argentyny awansowała do finału Copa America po raz drugi z rzędu. Udział w sukcesie Albicelestes miał Leo Messi, który przełamał się na turnieju i zdobył swojego pierwszego gola.

Leo Messi
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Leo Messi

Messi i Alvarez poprowadzili Argentynę do zwycięstwa

W nocy z wtorku na środę w Stanach Zjednoczonych odbył się pierwszy z dwóch półfinałów Copa America. Reprezentacja Argentyny na Meadowlands Stadium podejmowała Kanadę. Oba zespoły na amerykańskim turnieju rywalizowały razem w fazie grupowej. Zarówno wtedy, jak i teraz Albicelestes byli górą, wygrywając (2:0). Na listę strzelców w drużynie Mistrzów Świata wpisali się Julian Alvarez oraz Leo Messi.

Mecz miał dość wyrównany przebieg, bowiem spoglądając na statystyki pomeczowe, można odnieść wrażenie, że obie drużyny rywalizowały na podobnym poziomie. Jednak jakość indywidualna zawodników Argentyny przechyliła szalę zwycięstwa na ich korzyść. Worek z bramkami w 22. minucie gry otworzył napastnik Manchesteru City – Julian Alvarez. Argentyńczyk świetnie wykończył doskonałe długie podanie Rodrigo de Paula i mógł cieszyć się z drugiego gola na Copa America.

Po raz pierwszy na turnieju drogę do bramki rywala znalazł Leo Messi. Piłkarz Interu Miami długo czekał na przełamanie, ale w końcu nadeszło w 51. minucie spotkania z Kanadą. Kapitan reprezentacji Argentyny skradł bramkę swojemu koledze, bowiem strzał z mniej więcej 15 metrów zdecydował się Enzo Fernandez. Messi, który stał przed bramkarzem, ale unikając spalonego, zmienił toru lotu futbolówki, umieszczając ją w bramce.

Podopieczni Lionela Scaloniego czekają na rywala w finale. W drugim półfinale Copa America zmierzą się Urugwaja i Kolumbia. Spotkanie odbędzie się w nocy ze środy na czwartek o godzinie 2:00.