Wdowik debiutuje w podstawowym składzie. Ogromny udział w zwycięstwie

Bartłomiej Wdowik zaliczył debiut w wyjściowym składzie Hannoveru. Gospodarze wygrali 3:1 z Kaiserslautern, a Polak miał udział przy dwóch bramkach.

Bartłomiej Wdowik
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Bartłomiej Wdowik

Wdowik przyczynił się do wygranej

Barłomiej Wdowik w lecie zamienił Jagiellonię na Bragę, a Bragę na Hannover. Obrońca nie wywalczył sobie miejsca w składzie Os Arsenalistas i udał się na wypożyczenie do Niemiec. Oficjalny debiut w nowych narwach 23-latek zaliczył w 4. kolejce 2. Bundesligi. W meczu z Fortuną Dusseldorf w 69. minucie zmienił Brooklyn Ezeha.

Po przerwie na kadrę Wdowik znalazł się w podstawowym składzie na pojedynek z Kaiserslautern. Już w 6. minucie Polak zagrywał przed bramkę, a z tego podania skorzystał Hyun-ju Lee, który na raty, ale pokonał Juliana Krahla. Goście wyrównali w 56. minucie za sprawą trafienia Ragnara Ache. W 73. minucie Hannover znowu prowadził. 23-latek znakomicie dorzucił z narożnika boiska, a Max Christiansen umieścił piłkę w siatce.

Ostatecznie Hannover pokonał Kaiserslautern 3:1. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Thaddaus-Monju Momuluh. Wdowik zaprezentował się na tyle dobrze, że niemal na pewno utrzyma miejsce w wyjściowej jedenastce.