Porażka BVB, asysta Kamińskiego, pewne zwycięstwo Lipska – podsumowanie soboty w Bundeslidze

Christopher Nkunku
PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

Wyniki sobotnich spotkań 8. kolejki Bundesligi. Sporo działo się w dzisiejszych meczach niemieckiej ekstraklasy. Jeśli chodzi o polskie akcenty, to Jakub Kamiński zaliczył swoją pierwszą asystę w Wolfsburgu, a Jacek Góralski najchętniej zapomniałby o spotkaniu jego Bochum z Lipskiem.

• Union mimo porażki wciąż otwiera tabelę
  • Borussia niespodziewanie uległa Kolonii
  • Werder urządził sobie festiwal strzelecki

Borussia Dortmund przegrała, lider z Berlina pokonany, Lipsk z łatwością ograł Bochum

Największą niespodzianką była sobotnia porażka Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu z Kolonią. BVB objęło prowadzenie w 31. minucie rywalizacji za sprawą Juliana Brandta, ale „Koziołki” odpowiedziały trzema bramkami, których autorami byli Kainz, Tigges oraz Ljubicić. Drużyna z Zagłębia Ruhry w 78. minucie strzeliła gola kontaktowego (samobój Schmitza), jednak mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem podopiecznych Steffena Baumgarta. Borussia obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.

Union Berlin, który sensacyjnie lideruje w niemieckiej ekstraklasie, tym razem musiał poczuć smak porażki. Zespół ze stolicy kraju przegrał wynikiem 0:2 w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. W tym meczu przypomniał o sobie Mario Goetze, który otworzył wynik starcia. Rezultat spotkania w 42. minucie ustalił duński pomocnik – Jesper Lindstrom.

Lipsk w tej kolejce podejmował u siebie Bochum, w barwach którego od pierwszej minuty wystąpił Jacek Góralski. Reprezentant Polski nie będzie jednak dobrze wspominał tego spotkania, ponieważ jego zespół przegrał aż 0:4. Po dublecie zdobyli dwaj najlepsi strzelcy drużyny „Byków”, czyli Christopher Nkunku oraz Timo Werner. Lipsk tym samym goni resztę stawki i aktualnie plasuje się na dziewiątej lokacie w ligowej tabeli.

W innych sobotnich meczach tej kolejki Freiburg pokonał 2:1 Mainz, a Wolfsburg z trudem uporał się ze Stuttgartem (3:2). Tutaj warto podkreślić, że przy przy bramce „Wilków” na 1:1 asystę zaliczył Jakub Kamiński. Reprezentant Polski odegrał futbolówkę do Omara Marmousha, a Egipcjanin ładnym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce. W ostatnim spotkaniu tego dnia Werder Brema urządził sobie istny festiwal strzelecki i wygrał 5:1 z Borussią Moenchengladbach.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki Bundesligi:

Koeln – Borussia Dortmund 3:2 (0:1)

Kainz (53’), Tigges (56’), Ljubicić (71’) – Brandt (31’), Schmitz (78’ – gol samobójczy)

Eintracht – Union 2:0 (2:0)

Gotze (12’), Lindstrom (42’)

Lipsk – Bochum 4:0 (2:0)

Werner (15’, 53’), Nkunku (23’, 85’)

Freiburg – Mainz 2:1 (2:0)

Gregoritsch (3’), Kyereh (37’) – Martin (52’)

Wolfsburg – Stuttgart 3:2 (2:2)

Marmoush (23’), Arnold (38’),  Gerhardt (90+1’) – Guirassy (22’), Mavropanos (45+1’)

Werder – Moenchengladbach 5:1 (4:0)

Fullkrug (5′,13′), Ducksch (8′), Bensebaini (38′ – gol – samobójczy), Weiser (73′) – Thuram (63′)