Harry Kane po hicie Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Bayerem Leverkusen doznał bolesnej kontuzji kostki. Bawarczycy przekazali nowe informacje ws. stanu zdrowia napastnika.

Harry Kane
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Harry Kane

Kane ucierpiał w hicie, Bayern potwierdził kontuzję gwiazdy

Bayern Monachium w 5. kolejce Bundesligi podejmował na własnym stadionie obecnego mistrza Niemiec – Bayer Leverkusen. Hit weekendu w lidze niemieckiej zakończył się podziałem punktów i wynikiem (1:1). Pełnego meczu nie był w stanie rozegrać Harry Kane, który opuścił boisko w 86. minucie z powodu odniesionej kontuzji. Jego miejsce na murawie zajął Thomas Muller.

Oglądaj skróty meczów Bundesligi

W ostatnich dziesięciu minutach meczu Bayern – Bayer gra została na chwilę przerwana, bowiem Kane ucierpiał w starciu z rywalem. Jak się później okazało, reprezentant Anglii nie był w stanie kontynuować gry z powodu urazu kostki. W niedzielne południe Bayern Monachium za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował o stanie zdrowia kluczowego zawodnika.

Harry Kane doznał bolesnego urazu kostki w sobotnim meczu z Bayerem Leverkusen. Niedzielne badania przeprowadzone przez sztab medyczny, wykazały pozytywny rozwój sytuacji. Kane nadal będzie poddawany odpowiedniemu leczeniu – przekazał Bayern Monachium.

Kane w aktualnym sezonie imponuje formą nie tylko w Bundeslidze, ale również Lidze Mistrzów. Łącznie uzbierał już 10 goli i 5 asyst w 7 meczach we wszystkich rozgrywkach. Na chwilę obecną przewodzi stawce w klasyfikacji strzelców zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. W barwach Die Roten występuje od ubiegłego sezonu, gdy przeniósł się do Niemiec z Tottenhamu za 95 milionów euro.