Sensacja w Moenchengladbach. Borussia wykorzystała grę w przewadze

Jonas Hofmann
PressFocus Na zdjęciu: Jonas Hofmann

Borussia Moenchengladbach w sobotę podejmowała u siebie Bayern Monachium w spotkaniu 21. kolejki Bundesligi. Źrebaki niespodziewanie wygrali 3:2 z dużo bardziej utytułowanym rywalem. Warto podkreślić, że goście od 8. minuty grali w dziesiątkę.

• Bayern przegrał drugi mecz w tym sezonie ligowym
  • Borussia wykorzystała grę w przewagę
  • Czerwoną kartkę otrzymał Upamecano

Wpadka Bayernu, dobra wiadomość dla Unionu i BVB

Bayern Monachium w sobotnie popołudnie mierzył się z Borussią Moenchengladbach w wyjazdowym meczu 21. kolejki Bundesligi. Goście dominowali na boisku w pierwszych minutach – stworzyli sobie trzy sytuacje w odstępie pięciu minut. Wszystko się jednak zmieniło w 8. minucie, kiedy to Dayot Upamecano otrzymał czerwoną kartkę za zatrzymanie rozpędzonego Alassane’a Pleę, który był o krok do spotkania się oko w oko z Yannem Sommerem.

Źrebaki nie czekały zbyt długo i już w 13. minucie wykorzystały grę w przewadze – Lars Stindl dostał dobre podanie, pięknie przymierzył sprzed pola karnego i nie dał szans swojemu byłemu klubowemu koledze – Yannowi Sommerowi – który po raz pierwszy musiał wyjmować piłkę z siatki. Lars Stindl chwilę później mógł skompletować dublet i tym samym podwyższyć prowadzenie gospodarzy, lecz spudłował w dogodnej okazji.

Ta sytuacja się zemściła, bowiem w 35. minucie Bayern Monachium przeprowadził świetną kontrę. Alphonso Davies popisał się znakomitym rajdem, następnie dostrzegł dobrze ustawionego Erica Maxima Choupo-Motinga, a Kameruńczyk wyrównał stan gry. Jeszcze przed przerwą swoje okazje mieli zarówno gospodarze, jaki i goście, ale wynik przed gwizdkiem sędziego nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla Borussii Moenchengladbach, która w 55. minucie za sprawą bramki Jonasa Hofmanna ponownie wyszła na prowadzenie. Alassane Plea idealnie zagrał piłkę do 30-letniego skrzydłowego, który nie mógł pomylić się w tej sytuacji. Kilka minut wcześniej próbował Joshua Kimmich, ale uderzenie niemieckiego pomocnika wylądowało tuż nad poprzeczką. Bawarczycy starali się przebić przez defensywę gospodarzy, lecz to Źrebaki zadały następny cios.

W 85. minucie katastrofalny błąd popełnił Daley Blind, a rezultat na 3:1 dla Borussii Moenchengladbach podwyższył wprowadzony z ławki rezerwowych Marcus Thuram. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla gości zdobył Mathys Tel. To druga porażka Bayernu Monachium w ligowych rozgrywkach w tym sezonie. Bundesliga będzie ciekawsza.