Bayern przekazał komunikat. Poważna kontuzja obrońcy i operacja!

Bayern Monachium notuje znakomity start sezonu, ale nie uniknął problemów. Klub poinformował, że poważnego urazu doznał jeden z podstawowych defensorów.

Holstein Kiel - Bayern Monachium
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Holstein Kiel - Bayern Monachium

Bayern przez kilka tygodni bez obrońcy

Trzy mecze, trzy zwycięstwa – tak Bayern Monachium rozpoczął sezon 2023/24 w Bundeslidze. Bawarczycy, którzy przewodzą tabeli i jako jedyni uzyskali komplet punktów, pokonali VfL Wolfsburg, SC Freiburg i Holstein Kiel. Ich bilans bramkowy po tych pojedynkach wynosi 11:3. W zestawieniu najlepszych strzelców również liderują – Harry Kane ma na koncie cztery gole i dwie asysty.

Oglądaj skróty meczów Bundesligi

Kapitalny start nie oznacza braku problemów. Klub poinformował, że kontuzji doznał Sacha Boey. Francuz w meczu z ekipą Kilonii rozegrał 64 minuty.

– Sacha Boey będzie niedostępny do dyspozycji trenera Bayernu przez kilka tygodni po tym, jak doznał zerwania łąkotki w lewym kolanie podczas niedzielnego treningu, co zostało potwierdzone po badaniach przeprowadzonych przez klubowy dział medyczny. 24-latek przeszedł już udaną operację – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie monachijczyków.

Obrońcę czeka teraz rehabilitacja. Boey wzmocnił Bayern w zimowym okienku po transferze z Galatasaray, ale szybko nabawił się urazu. Po zaledwie dwóch występach zakończył sezon 23/24 w barwach nowego klubu. Jego dorobek w szeregach Die Roten to zaledwie 238 minut.