Lipsk wrócił z zaświatów! Hit kolejki nie zawiódł

Bayer Leverkusen w sobotę mierzył się przed własną publicznością z RB Lipsk. Rywalizacja na BayArena finalnie zakończyła się zwycięstwem drużyny prowadzonej przez Marco Rose (3:2).

Drużyna RB Lipsk
ANP / Alamy Na zdjęciu: Drużyna RB Lipsk

Bayern Leverkusen remisuje z RB Lipsk

Sobotnie zmagania w Bundeslidze kończyło hitowym starciem, w którym Bayer Leverkusen podejmował RB Lipsk. Mecze między tymi zespołami zawsze wywoływały sporo emocji. Kibice liczyli, że tym razem nie będzie inaczej. Obie drużyny bowiem na inauguracje rozgrywek ligowych sięgnęły po zwycięstwo.

Rywalizacja na BayArena od pierwszych minut stała na bardzo wysokim poziomie. W końcu mierzyły się drużyny, których apetytem jest zdobycie mistrzostwa Niemiec. Zarówno jedni jak i drudzy tworzyli mnóstwo sytuacji, ale na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 38. minuty. Wówczas Jeremie Frimpong znakomicie ograł rywala w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Chwilę później gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniu Alejandro Grimaldo. RB Lipsk jednak nie schował głowy w piasek i jeszcze przed przerwą strzelił kontaktowego gola, który był autorstwem Kevina Kampla.

Druga odsłona meczu również miała znakomite tempo i spełniała oczekiwania kibiców. Jednak to częściej zaczęli do głosu dochodzić piłkarze Marco Rose, którzy uwierzyli, że są w stanie wywieźć z Leverkusen punkty. W 57. minucie przyjezdni oszaleli z radości. Wyrównującą bramkę bowiem strzelił Lois Openda. Po tym golu jednak inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni Xabiego Alonso. Jednak w 80. minucie znów błysnął Lois Openda. Belgijski napastnik popisał się niezwykle pięknym trafieniem i dał swojej drużynie prowadzenie.

Bayer Leverkusen w kolejnym meczu ligowym zagra z Hoffenheim. RB Lipsk natomiast podejmie Union Berlin.

Bayer Leverkusen – RB Lipsk 2:3

Frimpong (38′), Grimaldo (45′) – Kampl (45+7′), Openda (57′, 80′)