Rumunia wyrównała w meczu ze Słowacją na Euro 2024 [WIDEO]

Razvan Marin doprowadził do wyrównania w meczu Słowacja - Rumunia w grupie E na mistrzostwach Europy. Dla zawodnika Empoli to drugie trafienie podczas turnieju rozgrywanego w Niemczech.

Razvan Marin
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Razvan Marin

Razvan Marin z drugim golem na Euro 2024

W najbardziej zaciętej rywalizacji w fazie grupowej podczas tegorocznych mistrzostw Europy, zajmująca trzecie miejsce Słowacja zmierzyła się w środę z liderującą Rumunią. Zwycięzca rywalizacji we Frankfurcie może wgrać grupę i awansować do fazy pucharowej.

Wynik spotkania w 24. minucie otworzył Ondrej Duda, który niegdyś był gwiazdą Legii Warszawa, a od 1,5 roku występuje w Hellasie Verona. W 35. minucie w polu karnym został sfaulowany Ianis Hagi. Sytuacja była analizowana przez VAR i po chwili sędzia zdecydował o podyktowaniu jedenastki dla Rumunii. Do rzutu karnego podszedł Razvan Marin, który umieścił piłkę pod porzeczkę. 28-letni pomocnik trafił również do siatki w meczu z Ukrainą w 2. kolejce.

Na tę chwilę liderem grupy E jest Rumunia, a na drugiej pozycji jest Belgia. Czerwone Diabły do przerwy również remisują z Ukrainą (0:0) w Stuttgarcie.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.