Przedostatni sprawdzian przed EURO 2024 zaliczony. Polska pokonuje Ukrainę [Relacja na żywo]

Reprezentacja Polski pozytywnie zaliczyła przedostatni sprawdzian przed EURO 2024. "Biało-Czerwoni" przed własną publicznością pokonali Ukrainę 3:1. Dziękujemy, że śledziliście naszą relacje na żywo.

Taras Romanczuk oraz Adam Buksa
PressFocus Na zdjęciu: Taras Romanczuk oraz Adam Buksa

Relacja z meczu Polska – Ukraina

W piątek o godzinie 20:45 rozpocznie się towarzyski mecz, w którym reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Ukrainą. Dla Biało-czerwonych będzie to pierwsze z dwóch sparingowych spotkań przed rozpoczęciem Euro 2024.

Serdecznie dziękujemy, że śledziliście naszą relacje na żywo. Do usłyszenia!

Kulesza skomentował wygraną

Prezes PZPN, Cezary Kulesza, na swoim “X’ie” zareagował na zwycięstwo reprezentacji Polski.

Koniec meczu!

Polska 3-1 Ukraina

Reprezentacja Polski zwyciężyła w spotkaniu towarzyskim z Ukrainą 3:1. Gole w tym meczu strzelali dla “Biało-Czerwonych” Sebastian Walukiewicz, Piotr Zieliński i Taras Romanczuk. Dla rywali na listę strzelców wpisał się Artem Dowbyk.

Kontra Polaków zatrzymana

90+3′ Polska 3-1 Ukraina

Robert Lewandowski ruszył z kontrą, ale rywale byli dobrze ustawieni. Kapitan reprezentacji Polski pod presją zagrał źle i stracił piłkę.

Lewandowski mógł podwyższyć prowadzenie

87′ Polska 3-1 Ukraina

Świetna dwójkowa akcja Roberta Lewandowskiego i Adama Buksy. Strzał naszego kapitana jednak został zatrzymany przez Buszczana.

Dobra okazja Ukrainy

84′ Polska 3-1 Ukraina

Polscy defensorzy zaspali w polu karnym, przez co jeden z rywali znalazł się niepilnowany w polu karnym. Strzał jednak nie zagroził Skorupskiemu.

Skorpuski ratuje przed stratą gola

79′ Polska 3-1 Ukraina

Sudakow stanął oko w oko ze Skorupskim. Górą z tego starcia wyszedł nasz golkiper, który popisał się świetną interwencją.

Znakomita interwencja Buszczana

75′ Polska 3-1 Ukraina

Sebastian Szymański dośrodkował na głowę Adama Buksy. Strzał polskiego napastnika został jednak zatrzymany przez ukraińskiego bramkarza.

Kłopoty zdrowotne Zalewskiego

72′ Polska 3-1 Ukraina

Nicola Zalewski urwałsię na lewej flance, ale podczas rajdu poczuł ból w nodze. Prawdopodobnie był to jednak skurcz. Zawodnik Romy opuścił boisko, a zastąpił go Tymoteusz Puchacz.

Kiks Mudryka

70′ Polska 3-1 Ukraina

Bartosz Salamon niecelnie wybijał futbolówkę, która trafiła do Mychajło Mudryka. Piłkarz Chelsea jednak oddał beznadziejny strzał.

Ekwilibrystyczna próba Lewego

66′ Polska 3-1 Ukraina

Nicola Zalewski odnalazł w szesnastce Roberta Lewandowskiego. Zagranie wahadłowego do kapitana jednak było niedokładne. Piłkarz Barcelony próbował ekwilibrystycznym strzałem zaskoczyć ukraińskiego golkipera, ale ostatecznie próba Lewego nie stanowiła zagrożenia.

Odważny strzał Kałuzińskiego

65′ Polska 3-1 Ukraina

Jakub Kałuziński znalazł się niepilnowany i spróbował szczęścia, uderzając z dystansu. Strzał Polaka nie zrobił krzywdy Ukraińcom.

Problemy zdrowotne Romanczuka. Probierz reaguje

59′ Polska 3-1 Ukraina

Taras Romanczuk jednak nie jest w stanie kontynuować gry. Strzelec gola został zastąpiony przez Jakuba Kałuzińskiego. Na placu gry również zameldowali się również Bartosz Bereszyński, Robert Lewandowski oraz Jakub Moder.

Rykoszet, który mógł skończyć się golem

57′ Polska 3-1 Ukraina

Artem Dowbyk przeprowadził indywidualną akcję. Napastnik reprezentacji Ukrainy oddał strzał, który został przyblokowany przez polskiego defensora. Piłka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Łukasza Skorupskiego.

Uderzenie Skórasia w światło bramki

53′ Polska 3-1 Ukraina

Michał Skóraś oddał niesygnalizowany strzał na ukraińską bramkę. Golkiper rywali jednak złapał futbolówkę, która w niego leciała.

Nieudany strzał Zielińskiego

50′ Polska 3-1 Ukraina

Piotr Zieliński spróbował zaskoczyć ukraińskiego bramkarza strzałem z rzutu wolnego. Uderzenie finalnie nie wyszło naszemu dzisiejszemu kapitanowi.

To mógł być gol dla Polski

47′ Polska 3-1 Ukraina

Nicola Zalewski przeprowadził świetną akcję na skrzydle. Zawodnik Romy dograł piłkę na nogę Michała Skórasia. Strzał wychowanka Lecha jednak powędrował wysoko nad poprzeczką.

Zaczynamy drugą połowę!

46′ Polska 3-1 Ukraina

Arbiter Andrew Mandey rozpoczął drugą odsłonę starcia Polski z Ukrainą. Dla przypomnienia, “Biało-Czerwoni” prowadzą 3:1.

Zapraszamy na nasz kanał na Youtube

Na naszym kanale na Youtube trwa alternatywny komentarz do meczu. Juliusz Sipika i Damian Smyk wykonują kawał dobrej roboty. Zapraszamy!

Atmosfera na Narodowym nie zachwyca

Często narzekamy na atmosferę podczas meczów reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowy. Dziś również ona niespecjalnie powala

Pochwały w kierunku Urbańskiego

Kacper Urbański rozegrał bardzo dobrą debiutancką pierwszą połowę w narodowych barwach. Pomocnik Bologni zasłużenie zbiera pochwały

Koniec pierwszej połowy

Reprezentacja Polski prowadzi do przerwy z Ukrainą 3:1. Na listę strzelców dla “Biało-Czerwonych” wpisali się Sebastian Walukiewicz, Piotr Zieliński oraz Taras Romanczuk. Natomiast dla rywali gola strzelił Artem Dowbyk.

Groźna kontra Ukrainy

45′ Polska 3-1 Ukraina

Ukraina przeprowadziła niezwykle szybką i groźna kontrę. Finalnie dobrze interweniował nasz defensor

Ukraina odpowiada! 3:1

42′ Polska 3-1 Ukraina

Rusłan Malinowski zagrał piłkę do Artema Dowbyka, który zmylił Bartosza Salamona. Ukraiński napastnik oddał precyzyjny strzał, który wylądował w bramce.

Kolejna próba Ukraińców z dystansu

41′ Polska 3-0 Ukraina

Rusłan Malinowski spróbował szczęścia, strzelając z dystansu. Łukasz Skorupski jednak nie był zmuszony do interwencji.

Dobra ofensywna akcja “Biało-Czerwonych”

39′ Polska 3-0 Ukraina

Sebastian Szymański znalazł się z futbolówką w polu karnym. Pomocnik Fenerbahce poszukiwał Adama Buksa, ale piłka finalnie trafiła do ukraińskiego defensora.

Zieliński pracuje w defensywie

35′ Polska 3-0 Ukraina

Ukraińcy mają problem z wyjściem z własnej połowy. Świetnie teraz interweniował Piotr Zieliński, który wybił futbolówkę na aut.

Kapitalna interwencja Skorupskiego!

31′ Polska 3-0 Ukraina

Ukraińcy mogli szybko odpowiedź na trafienie “Biało-Czerwonych”. Jednak kapitalną interwencją popisał się Łukasz Skorupski.

Pogrom! 3:0

30′ Polska 3-0 Ukraina

Po 30. minutach gry prowadzimy już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Taras Romanczuk. Kapitan Jagiellonii wpakował futbolówkę do bramki po wrzutce Michała Skórasia.

Przytomna interwencja Salamona

26′ Polska 2-0 Ukraina

Kolejną znakomitą interwencją w obronie popisał się Salamon. Obrońca Lecha ponownie zaskoczył Dowbyka.

Salamon wygrywa starcie z Dowbykiem

22′ Polska 2-0 Ukraina

Dowbyk stanął przed dobrą okazją do strzelania gola. Świetną interwencją jednak popisał się Salamon, który finalnie był faulowany.

Nieczysty strzał Jarmolenki

21′ Polska 2-0 Ukraina

Jarmolenko spróbował szczęścia strzałem z woleja. Kapitan reprezentacji Ukrainy jednak nieczysto trafił w piłkę.

Groźna akcja Ukraińców

19′ Polska 2-0 Ukraina

Sudakow przeprowadził dwójkową akcję z Dowbykiem. Była to dobra okazja bramkowa Ukraińców, ale świetnie zachowali się nasi defensorzy.

Zieliński podwyższa prowadzenie! 2:0

16′ Polska 2-0 Ukraina

Piotr Zieliński oddał niezwykle precyzyjny strzał z dystansu, który wylądował w bramce. Ukraiński golkiper był bez szans. Prowadzimy 2:0!

Niecelny strzał Zielińskiego

13′ Polska 1-0 Ukraina

Piotr Zieliński znalazł się niepilnowany na 18. metrze. Polski pomocnik oddał niezwykle mocny strzał na bramkę. Futbolówka jednak nieznacznie minęła poprzeczkę.

GOOOL! Polska prowadzi 1:0

11′ Polska 1-0 Ukraina

Zrobiło się w polu karnym reprezentacji Ukrainy zamieszanie po rzucie rożnym. Największym sprytem wykazał się Sebastian Walukiewicz, który wpisał się na listę strzelców!

Fragment spokojnej gry

8′ Polska 0-0 Ukraina

Mamy chwilę spokojnej gry zarówno z jednej jak i drugiej strony. Mecz rozgrywa się głównie w środku boiska.

Debiut w dorosłej kadrze

5′ Polska 0-0 Ukraina

Kontuzjowanego Arkadiusza Milika zastąpił Kacper Urbański. Dla pomocnika Bologni jest to debiut w dorosłej reprezentacji Polski.

Dramat Milika

2′ Polska 0-0 Ukraina

Arkadiusz Milik już w drugiej minucie zgłosił problemy. Polski napastnik poczuł dyskomfort w nodze podczas jednej z interwencji. Zawodnik Juventusu jest zmuszony opuścić plac gry. Ogromny pech!

Zaczynamy mecz!

1′ Polska 0-0 Ukraina

Andrew Madley zagwizdał po raz pierwszy. Mecz zaczęty!

Za nami hymny

Na PGE Narodowym rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego oraz hymn Ukrainy. Za chwilę start meczu

Alternatywny komentarz do meczu

Nasi redakcyjni koledzy – Juliusz Sipika oraz Damian Smyk – przeprowadzą alternatywny komentarz do spotkania Polska – Ukraina. Zapraszamy na nasz youtube’owy kanał.

Reprezentacja Polski wybiegła na rozgrzewkę

“Biało-Czerwoni” pojawili się już na murawie stadionu PGE Narodowy. Zawodnicy oraz trenerzy zostali powitani owacją.

Zapraszamy na nasz kanał na Youtube “Goal pl”

Już o 20:30 rozpocznie się transmisja na żywo na naszym youtubowym kanale “goal pl” ze spotkania Polska – Ukraina. Juliusz Sipika oraz Damian Smyk przeprowadzą alternatywny komentarz do meczu.

Rebrow odkrył karty. Skład Ukrainy

Serhij Rebrow traktuje dzisiejszy mecz bardzo poważnie. Szkoleniowiec reprezentacji Ukrainy posłał do boju taką jedenastkę:

Buschan – Mykolenko, Bondar, Talovierow, Tymczuk, Zubkov, Sydorchuk, Malinowski, Jarmolenko, Sudakov, Dovbyk.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Są niespodzianki!

Reprezentacja Polski na nieco ponad godzinę do meczu opublikowała wyjściowy skład na mecz z Ukrainą. Michał Probierz zaskoczył, bowiem m.in. Robert Lewandowski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Opaskę kapitańską za to założy Piotr Zieliński.

Orły Górskiego będą obecni na meczu

Dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun obejrzą brązowi medaliści mistrzostw świata z 1974 roku.

Półtorej godziny do meczu. Szczegółowe kontrole przed stadionem

Już za 1,5 godziny odbędzie się pierwszy gwizdek spotkania Polski z Ukrainą. Funkcjonariusze różnych służb przeprowadzają szczegółowe kontrole.

Ośmiu piłkarzy poza kadrą na Ukrainę

W przedostatnim sprawdzianie reprezentacji Polski przed Euro 2024 nie zagra aż ośmiu zawodników. Mecz z wysokości trybun będą oglądać: Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Krzysztof Piątek i Karol Świderski

Ostatnie mecze Polski i Ukrainy

Reprezentacja Polski ma za sobą trudny okres, ale finalnie udało jej się zakwalifikować na EURO 2024. “Biało-Czerwoni” w pięciu ostatnich spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zaliczyli dwa remisy.

Ukraina również musiała przejść baraże, aby awansować na mistrzostwa Europy. Podopieczni Serhija Rebrowa mogą się pochwalić identycznym bilansem pięciu ostatnich spotkań, co “Biało-Czerwoni”.

Już dziś poznamy 26-osobową kadrę Polski na EURO

Michał Probierz po spotkaniu z Ukrainą ogłosi oficjalną kadrę na EURO. Warto zaznaczyć, że deadline zgłaszania składów mija o 23:59.

Polska – Ukraina, historia rywalizacji

Do tej pory reprezentacja Polski mierzyła się dziewięciokrotnie z Ukrainą. Cztery spotkania zakończyły się zwycięstwem “Biało-Czerwonych”. Dwukrotnie padł remis. I trzy wygrane wpadło na konto naszego wschodniego sąsiada.

Andrew Madley posędziuje mecz

Arbitrem spotkania Polski z Ukrainą będzie Andrew Madley. Anglik od lat sędziuje starcia w Premier League.

TVP będzie transmitowało spotkanie

Mecz pomiędzy reprezentacją Polski a Ukrainą będzie transmitowany na kanale TVP 1. Za pośrednictwem internetu spotkanie będzie można oglądać na internetowej stronie sport.tvp.pl

Mecz odbędzie się na PGE Narodowy w Warszawie

Dziś PGE Narodowy w Warszawie ugości reprezentacje Polski oraz Ukrainy. W przeszłości obie drużyny miały już okazje mierzyć się na tym obiekcie.

Początek spotkania o 20:45

Już dziś reprezentacja Polski rozegra przedostatni mecz przed EURO 2024. Początek rywalizacji o godzinie 20:45.

Gramy z Ukrainą

Witamy w relacji goal.pl z towarzyskiego meczu Polska – Ukraina, który rozegrany zostanie dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla obu drużyn to element przygotowań do finałów Euro 2024.