Pogrom w Pucharze Włoch! Gigantyczna wpadka Napoli

Napoli sensacyjnie przegrało 0:4 z Frosinone w 1/8 finału Pucharu Włoch. Piotr Zieliński nie wystąpił w tym spotkaniu.

Walter Mazzarri
IMAGO / Antonio Balasco Na zdjęciu: Walter Mazzarri
  • Napoli zostało zdeklasowane w Pucharze Włoch
  • Frosinone pokonało Azzurrich 4:0
  • W tym meczu nie zagrał Piotr Zieliński

Napoli 0:4 Frosinone. Wielka wpadka w Pucharze Włoch

W 1/8 finału Pucharu Włoch doszło do gigantycznej sensacji. SSC Napoli przegrało z Frosinone 0:4 i pożegnało się z rozgrywkami. Przyjezdni rozegrali kapitalną drugą połowę spotkania.

Na pierwsze trafienie kibice musieli trochę poczekać, bo dopiero w 65. minucie do siatki trafił Barrenechea, dając Frosinone prowadzenie 1:0. Wówczas niewiele wskazywało, że przyjezdni odniosą tak spektakularne zwycięstwo.

W 70. minucie wynik podwyższył Caso i tym samym zmusił Napoli do wzmożenia ataków. Odkryta ekipa Azzurich naraziła się na kontrataki, czego efektem były dwa kolejne gole Frosinone w doliczonym czasie gry.

Walter Mazzarri (na zdjęciu) poprowadził Napoli w siedmiu meczach i zanotował koszmarny bilans trzech wygranych i czterech porażek. Nie będzie zdziwieniem, jeśli Aurelio De Laurentiis zwolni kolejnego szkoleniowca, wcześniej pracę stracił Rudi Garcia.