Euro 2024: Wyniki ćwierćfinałów – 6 lipca 2024

W sobotę poznaliśmy kolejnych półfinalistów Mistrzostw Europy. Po awansie Francji i Hiszpanii o pozostałe dwa miejsca w kolejnej fazie turnieju Anglicy grali ze Szwajcarią a Holendrzy z Turcją. Sprawdzamy wyniki tych spotkań.

Virgil van Dijk
Pressfocus Na zdjęciu: Virgil van Dijk

Wyniki ćwierćfinałów Euro 2024 – 6 lipca:

• Anglia – Szwajcaria 0:0 (5:3 w karnych)
  • Holandia – Turcja 2:1

Anglia – Szwajcaria 0:0 (5:3 w karnych)

Reprezentacja Anglii, czyli drużyna, która przed turniejem była zaliczana do grona największych faworytów, awansowała do półfinału turnieju. Zespół Garetha Southgate’a znów jednak nie zachwycił. W meczu ze Szwajcarią, Wyspiarze nie potrafili zdobyć bramki ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce. O awansie zdecydowały więc rzuty karne. Te lepiej wykonywali podopieczni Southgate’a. Jedynym pechowcem, który nie trafił z jedenastego metra był Akanji.

Holandia – Turcja 2:1

Jedyny ćwierćfinał, który zakończył się w regulaminowym czasie gry. Reprezentacja Holandii wygrała z Turcją 2:1. Mimo zwycięstwa, nie można powiedzieć, że był to dla Holendrów łatwy mecz. Turcy zdobyli prowadzenie po trafieniu Akaydina. Dopiero pod koniec spotkania Holendrzy znaleźli sposób na pokonanie obrony rywali. W 70. minucie wyrównał de Vrij, a kilka minut później wynik spotkania ustaliła samobójcza bramka Muldura.

Po wygranej z Turcją Holendrzy w półfinale turnieju zagrają z Anglią.

Hiszpania i Francja w drugim półfinale

We pozostałych spotkaniach ćwierćfinałów Euro 2024 awans wywalczyły reprezentacje Hiszpanii i Francji. Hiszpania, po dogrywce, pokonała gospodarzy turnieju, Niemców 2:1. Bramkę na wagę wygranej zdobył w ostatniej minucie dogrywki Mikel Merino, który wykorzystał dośrodkowanie Daniego Olmo. W rywalizacji Francji z Portugalią o awansie zdecydowały dopiero rzuty karne. Pewniej wykonywali je Francuzi i to oni zagrają w półfinale z Hiszpanią.