Inter bardzo długo męczył się z austriackim RB Salzburg. Koniec końców po bramce Lautaro Martineza z rzutu karnego, "Nerazzurri" wygrali 1:0 i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Inter Mediolan
Imago / Gepa pictures Na zdjęciu: Inter Mediolan
  • Inter wygrał z RB Salzburg 1:0 po bramce Lautaro Martineza
  • “Nerazzurri” przypieczętowali awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów
  • Jedyna bramka padła z rzutu karnego

Bezbramkowa pierwsza połowa

W pierwszej połowie drużyna z Mediolanu oddała inicjatywę gospodarzom. Salzburg był stroną dominującą. Dłużej utrzymywał się przy piłce i kreował więcej sytuacji bramkowych. Jednak strzały podopiecznych trenera Strubera nie stanowiły zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Yann’a Sommer’a.

Inter do głosu doszedł dopiero w trzecim kwadransie meczu. Zawodnicy Simone Inzaghi’ego stworzyli sobie dwie dogodne sytuację. Najpierw bramce Alexandra Schlagera zagroził debiutujący w Lidze Mistrzów niemiecki obrońca Yann Bisseck. 22-latek znalazł trochę miejsca na wysokości pola karnego i pokusił się o strzał. Jednak nie sprawił on większych trudności bramkarzowi rywali.

Pod koniec pierwszej połowy najlepszą okazję do zdobycia pierwszej bramki miał Davide Frattesi. Akcję rozpoczął Marcus Thuram, który znalazł w polu karnym Alexisa Sancheza. Chilijczyk wystawił piłkę Frattesi’emu, jednak Włoch zmarnował sytuację, strzelając wysoko ponad bramką.

Rzut karny na wagę zwycięstwa

W 52 minucie meczu Hakan Calhanoglu wykonywał rzut wolny z bliskiej odległości. Strzał tureckiego pomocnika wypiąstkował jednak bramkarz Salzburga. Piłka spadła jeszcze pod nogi Frattesi’ego, aczkolwiek jego strzał został zatrzymany przez obrońców. Zaraz po tym z szybką kontrą ruszyli gospodarze. Jednak w sytuacji trzech na dwóch Oscar Gloukh oddał strzał wysoko ponad bramką Sommera.

W 73 minucie mecze bardzo blisko zdobycia bramki był Marcus Thuram. Piłka posłana z rzutu rożnego spadała w jego okolicach, lecz francuski napastnik spychany przez obrońcę Salzburga minął się z piłką. Chwilę później na strzał zza pola karnego zdecydował się Asllani. W tym wypadku wspaniałą interwencją popisał się austriacki bramkarz, który na raty złapał piłkę w ręce.

Podczas ostatnich dziesięciu minut meczu Lautaro Martinez mógł zdobyć bramkę po świetnym strzale głową. Jednak piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Chwilę później w 85 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Interu, po zagraniu piłki ręką przez Bidstrupa. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan Interu Mediolan – Lautaro Martinez.

Salzburg: Schlager – Dedic, Baidoo, Pavlovic, Ulmer (46′ Gourna-Douath) – Sucic, Bidstrup, Capaldo, Gloukh (87′ Forson) – Simic (79′ Ratkov), Konaté (87′ Nene)

Inter: Sommer – Bisseck (46′ de Vrij), Acerbi, Bastoni – Darmian, Frattesi, Calhanoglu (61′ Asllani), Mkhitaryan (68′ Barella), Carlos Augusto (87′ Dimarco) – Thuram, Sanchez (68′ Lautaro)