Fermin może opuścić Barcelonę
Barcelona podczas letniego okienka może zdecydować się na sprzedaż któregoś z ważniejszych piłkarzy. Sytuacja finansowa wciąż nie jest ustabilizowana, dlatego ewentualne wzmocnienia składu muszą być powiązane również z rozstaniami. Od pewnego czasu z opuszczeniem Katalonii łączeni są Frenkie de Jong, Gavi czy Ronald Araujo. Tym razem “El Nacional” donosi o potencjalnej sprzedaży Fermina Lopeza, który nie jest do końca zadowolony ze swojej sytuacji w zespole.
Fermin musi się godzić z rolą rezerwowego. Hansi Flick regularnie korzysta z jego usług, dając mu zagrać już w 34 meczach, ale liczba minut spędzonych na murawie nie przekonuje. Ten bilans wynosi na ten moment niespełna 1400 minut gry, co przełożyło się na pięć trafień oraz osiem asyst.
Zobacz również: Tak mógłby wyglądać dialog Probierz – Lewandowski. Jak ze słynnego filmu
21-latek ma świadomość, że w Barcelonie będzie mu się bardzo trudno przebić. Flick wyżej ceni Pedriego, de Jonga, Gaviego czy Daniego Olmo. Z tego względu pojawiła się myśl o możliwym odejściu, które oczywiście nie jest jeszcze przesądzone. Z pewnością Fermin nie miałby problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy – myślą o nim giganci Premier League, w tym chociażby Liverpool, Manchester United czy Newcastle United. The Reds są nawet skłonni zaoferować 50 milionów euro.
Dla Fermina przełomowy okazał się poprzedni sezon, kiedy to na stałe zamienił rezerwy na pierwszy zespół. Zaliczył atomowy start, ale z czasem przestał prezentować się tak znakomicie. Wciąż natomiast stać go na bycie wielką gwiazdą w innej ekipie.
Komentarze