Zieliński w roli głównej! Osiem goli w hicie Inter – Juventus [WIDEO]

Piotr Zieliński był jednym z głównych aktorów spotkania Inter - Juventus. Polak zdobył dwie bramki. Kibice w Mediolanie obejrzeli aż osiem trafień.

Inter - Juventus
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Inter - Juventus

Piotr Zieliński był jednym z głównych aktorów spotkania Inter – Juventus. Polak zdobył dwie bramki. Kibice w Mediolanie obejrzeli aż osiem trafień.

Zieliński z dubletem w hicie

Pierwsza bramka padła w 15. minucie. Piotr Zieliński pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Danilo na Marcusie Thuramie. W ten sposób reprezentant Polski strzelił swojego debiutanckiego gola w barwach Interu. Juventus odpowiedział już pięć minut później. Dusan Vlahović skutecznie zamknął akcję po dograniu Westona McKenniego. W 27. minucie Bianconeri wyszli na prowadzenie – Timothy Weah nie pomylił się po dograniu Francisco Conceicao.

W 35. minucie gospodarze wyrównali – Michele di Gregorio musiał sięgać do siatki po strzale Henricha Mychitariana. Chwilę później golkiper Juve znowu dał się zaskoczyć. Piotr Zieliński po raz drugi podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i precyzyjnym strzałem pokonał Włocha. Inter schodził na przerwę z wynikiem 3:2.

Po zmianie stron ekipa z Mediolanu nadal atakowała. W 53. minucie Di Gregorio nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu Denzela Dumriesa. Holender przytomnie zareagował po przypadkowym zagraniu Danilo.

Gdy wydawało się, że Juventus nie będzie w stanie wrócić do gry, to znakomitą zmianę dał Kenan Yildiz. Turek zameldował się na murawie w 61. minucie, a dziesięć minut później trafił po kontrataku. W 82. minucie Stara Dama cieszyła się z remisu – Yildiz zebrał piłkę w szesnastce i zaskoczył Yanna Sommera.

Po dziewięciu kolejkach Inter ma na koncie 18 punktów i zajmuje 2. lokatę, a Juventus z 17 oczkami jest trzeci. Piotr Zieliński w 63. minucie został zmieniony przez Davide Frattesiego.

Inter – Juventus 4:4 (3:2)

Zieliński 15′, 37′, Mychitarian 35′, Dumfries 53′ – Vlahović 20′, Weah 27′, Yildiz 71′, 82′