Jagiellonia wiceliderem. Efektowne trafienie Czurlinowa [WIDEO]

Jagiellonia Białystok była zdecydowanie bardziej skuteczna niż Korona Kielce i zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. Na wyróżnienie zasługuje gol Darko Czurlinowa.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
Michał Kość / PressFocus Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Jagiellonia nie dała szans Koronie

Drugim niedzielnym spotkaniem 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy było starcie Jagiellonia BiałystokKorona Kielce. Gospodarze przystępowali do tego meczu po zwycięstwie z Petroclubem w Lidze Konferencji. Natomiast przyjezdni w swoim poprzednim pojedynku przegrali 0:2 z Piastem i liczyli na wywalczenie punktów na trudnym terenie.

Mistrzowie Polski rozpoczęli strzelanie już w 9. minucie. Nene dostał podanie od Kristoffera Hansena i przymierzył z 16. metra. Xavier Dziekoński nie był w stanie zatrzymać tego uderzenia – piłka odbiła się od Pau Resty i wylądowała w siatce. Korona wyrównała w 50. minucie. Adrian Dalmau popisał się bezbłędną główką po wrzutce Marcela Pięczka.

Minutę później Jagiellonia znowu cieszyła się z prowadzenia. Jesus Imaz otrzymał kapitalne podanie od Adriana Diegueza i w sytuacji sam na sam z Dziekońskim okazał się lepszy od golkipera kielczan.

W 67. minucie Darko Czurlinow ustalił wynik tego spotkania. Reprezentant Macedonii Północnej ustawił się na linii pola karnego i przymierzył z półwoleja. 24-latek mógł cieszyć się z niezwykle efektownego gola – futbolówka zmierzała pod poprzeczkę. Dziekoński nie miał większych szans na udaną paradę.

Jagiellonia po 13 meczach ma na koncie 28 punktów i zajmuje 2. miejsce. Do liderującego Lecha Poznań ekipa Adriana Siemieńca traci trzy oczka.