Jagiellonia wywiązała się z roli faworyta. Dublet Pululu [WIDEO]

Jagiellonia Białystok w czwartek mierzyła się z Petrocub Hincesti w 2. kolejce rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Rywalizacja zakończyła się niespodziewanym wynikiem. W meczu bowiem padł wynik 0:0.

Afimico Pululu
PressFocus Na zdjęciu: Afimico Pululu

Jagiellonia Białystok remisuje z Petrocub Hincesti

W czwartek swoje drugie spotkanie w Lidze Konferencji Europy rozgrywała Jagiellonia Białystok. Mistrzowie Polski tego dnia zmierzyli się z Petrocub Hincesti. Podopieczni Adriana Siemieńca przystąpili do tej rywalizacji po triumfie w pierwszej kolejce nad FC Kopenhagą (2:1). Mołdawianie natomiast przegrali z Paphob (1:4).

Pomnik dla Siemieńca!

Pierwsza odsłona rywalizacji w Białymstoku nie przyniosła wielu emocji. Jagiellonia była stroną dominującą i miała swoje sytuacje bramkowe. Podopiecznym Adriana Siemieńca jednak w kluczowych sytuacjach brakowało dokładność. Piłkarze Petrocub zostali zepchnięci do defensywy i bardzo dobrze sobie poradzili. W pierwszych 45. minutach nie było trafień, przez co drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym rezultatem.

W drugiej połowie gra obu zespołów miała ulec zmianie, a kibice przede wszystkim liczyli na trafienia. Fani długo musieli czekać na przełom, bowiem przez większą część odsłony gra wyglądała tak samo jak chwilę wcześniej. W 69. minucie jednak Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Afimico Pululu.

25-latek chwilę później miał już na koncie dublet. Tym samym napastnik mistrza Polski ustalił już wynik rywalizacji. Podopieczni Adriana Siemieńca wygrali swoje drugie spotkanie w tegorocznej edycji Ligi Konferencji Europy.

Jagiellonia Białystok w następnym meczu zmierzy się z Koroną Kielce. Petrocub Hincesti natomiast podejmie w lidze Dacię Buiucani.

Jagiellonia Białystok – Petrocub Hincesti 2:0